ЗМІ ПРО ОБЛАСНУ РАДУ

На житло для військових цьогоріч передбачено 15 мільйонів гривень

«Черкаський край», №6, 6 лютого 2019 року

Документи на пільгове кредитування житла в межах обласної програми вручили 21 атовцю з Черкащини. Це відбулось під час розширеного засідання Центру допомоги учасникам АТО. У ньому взяли участь представники Центру, регіонального управління Держмолодьжитла, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, ГО учасників АТО та ін.

Нагадаємо, обласна програма забезпечення учасників АТО та членів їхніх сімей житлом на період до 2020 року, розроблена зокрема й за участі АТОвців, ухвалена ще в 2015-му. Вона реалізується спільно з Черкаським регіональним управлінням Держмолодьжитла. Минулоріч на одному із засідань сесії обласної ради внесли зміни до програми. Так, поміж претендентів на забезпечення житлом у межах програми відтепер і бійці-добровольці.
За словами керівника Центру допомоги учасникам АТО Євгенія Одновола, свого часу обласну програму затвердили, аби вирішити проблему забезпечення житлом учасників АТО – шляхом вигідного для них та їхніх сімей пільгового житлового кредитування.
– Програмою передбачено співфінансування з місцевого та обласного бюджетів – 90%, та 10% відповідно, – сказав Євгеній Одновол. – Із кожним роком програма набуває неабиякої популярності, бажаючих оформити кредит стає все більше. І це говорить про її успішність. Цього-річ на придбання житла військовим уже передбачено понад 15 млн. грн., зокрема з місцевих та обласного бюджетів. Я нагадаю, що бійці мають змогу придбати нове помешкання й у межах державних програм. Адже нині підтримка й покращення життя військових, про що неодноразово наголошує й Президент України, є одним із важливих завдань.
Як зауважив керівник регіонального управління Держмолодьжитла Олександр Паливода, подібних до обласної програми вже 20 у межах області, також є сім програм у містах. їх розробляють на сьогодні й в об'єднаних територіальних громадах, зокрема Степанецькій, Білозірській.
За роки дії обласної програми маємо такий результат:
2016 рік – дві квартири, зокрема в містах Умань та Сміла;
- 2017 рік – 18 квартир, зокрема15 квартир у м. Черкаси та по одній в Умані, Смілі, Шполі;
- 2018 рік – 21 квартира, а саме: 15 квартир у м. Черкаси, по одній в Умані, Смілі, Каневі, Звенигородці, Шполі, Корсуні-Шевченківському.
Вже на початок цього року в Черкасах зареєстрували 382 бажаючих взяти кредити, з яких 146 уже підготували повний пакет документів. Загалом у межах області звернулись 104 бійці, з них близько півсотні – з повноцінно оформленими документами. У цілому ж родини, які вже отримали житло в кредит, задоволені, адже в середньому щомісячна плата за умовами кредиту становить 1-2 тис. грн., що значно дешевше та вигідніше за винайм житла.

Друкувати   Версія для друку