ЗМІ ПРО ОБЛАСНУ РАДУ

Депкорпус не ухвалив зміни до Перспективного плану формування територій

«Черкаський край», №43, 24 жовтня 2018 року

17 жовтня відбулася позачергова сесія обласної ради, ініційована головою обласної державної адміністрації Юрієм Ткаченком. Вів засідання голова обласної ради Олександр Вельбівець.

Головуючий повідомив, що відповідно до регламенту обласної ради питання, що подаються на пленарне засідання сесії, мають попередньо розглядатися на засіданнях профільних комісій обласної ради. У ході підготовки до цієї сесії питання «Про внесення змін до перспективного плану формування територій громад Черкаської області» постійна комісія обласної ради з питань регламенту, місцевого самоврядування, забезпечення правопорядку та захисту прав людини не розглянула через відсутність кворуму.
Тому на сесії розгорнулася дискусія щодо того, включати до порядку денного це питання чи ні. Голосування позитивного результату не дало. Натомість до порядку денного було включено лише одне питання «Про внесення змін до програми розвитку рибного господарства водойм Черкаської області на 2014 – 2020 роки».
Далі депутати різних фракцій і позафракційні попросили слова для виступу. Всі вони стосувалися внесення змін до перспективного плану формування територій громад. Дехто ратував за повернення до голосування, інші звинувачували колег у тому, що вони не хочуть підтримати громади тощо.
Голова обласної ради висловив свою позицію стосовно ситуації. Зокрема він наголосив, що позитивного рішення обласної ради жителі громад чекають давно. Однак часто, як і в цьому конкретному випадку, порушується процедура подання документів на розгляд депутатів обласної ради і вони не в змозі ознайомитися з ними. Свідомо чи ні, але хтось розраховує на те, що й так пройде. А ні, то виникає можливість звинуватити депутатів, що вкотре «не спромоглися прийняти це рішення».
Олександр Вельбівець вважає, що процедура об'єднання громад в області нічого подібного з обумовленими критеріями Концепції реформування місцевого самоврядування і децентралізації влади не має. Насправді йде укрупнення сільських рад, розширення територій, створення земельних вотчин, часто наперекір волі людей. Тому вони і приходять раз у раз на сесії, щоб заявити про це.
– Це об'єктивна оцінка. Отож виникає сумнів: чи маємо ми дійсно ті утворення, що динамічно розвивають території, вирішують проблеми людей у них? Тому всім, хто причетний до процесу формування і об'єднання територіальних громад, рекомендую належно працювати з людьми, враховувати їхню позицію і тоді не виникатиме у депутатів і в будь-кого іншого питань – підтримувати перспективний план чи ні, – підкреслив Олександр Вельбівець.
Із роз'ясненням ситуації з трибуни також виступили голова облдержадміністрації Юрій Ткаченко і заступник голови облдержадміністрації Ярослав Березань, який веде цей напрямок роботи.
Потім депутати надали можливість виступити і представникам громадськості, й посадовим особам місцевого самоврядування та всім зацікавленим сторонам.
У ході майже тригодинного обговорення виступаючі озвучували свої зауваження до перспективного плану. Висновок – документ вимагає доопрацювання, тому жодного рішення не ухвалено.
Після цього депутати розглянули наступне питання порядку денного: «Про внесення змін до програми розвитку рибного господарства водойм Черкаської області на 2014 – 2020 роки» і підтримали проект рішення більшістю голосів.

Друкувати   Версія для друку