ЗМІ ПРО ОБЛАСНУ РАДУ

Ефективність використання фінансового ресурсу контролювали у лисянському ліцеї

«Черкаський край», №40, 3 жовтня 2018 року

У Лисянському професійному аграрному ліцеї за рахунок освітньої субвенції, підтримки бізнес- партнерів та власного ресурсу здійснили потужну модернізацію навчально-виробничої бази. Ефективність використання фінансів у закладі проконтролювали голова обласної ради Олександр Вельбівець, партнери-виробничники, майстри виробничого навчання закладів профтехосвіти.

Понад 3 мільйони гривень освоїли за період літніх канікул у Лисянському професійному аграрному ліцеї. З них – понад 2 мільйони гривень субвенції на розвиток професійно-технічної освіти, решта – зароблені господарським способом кошти. Завдяки фінансовому ресурсу вдалося оновити бруківкою простору площу перед закладом, здійснити заміну покрівлі навчального корпусу, в фойє вмонтувати дзеркальну стіну та телевізор-плазму. Крім того, реконструйовано системи пожежної безпеки, опалення, освітлення, водопостачання, водовідведення. Оновлено сходові переходи між поверхами. У коридорах і кабінетах встановлені енергоефективні вікна, жалюзі, сучасні двері, меблі, відремонтовано підлогу. У новому навчальному році заняття почали проводити з використанням чотирьох найсучасніших мультимедійних дошок. Розширилися можливості закладу з залучення молоді до занять фізкультурою й спортом – за рахунок обласної програми розвитку боксу на Черкащині тут з'явився новий боксерський ринг та придбано відповідне обладнання.
27 вересня, напередодні професійного свята працівників освіти, ліцей продемонстрував владі, партнерам, колегам, громадськості результати проведеної роботи. Виступаючи на урочистій лінійці з цієї нагоди, голова обласної ради Олександр Вельбівець назвав подію громадським звітом державного навчального закладу про реалізацію кількох проектів, що є спільним поєднанням фінансового ресурсу бюджетів різних рівнів, бізнесу та ліцею.
– Тут демонструється приклад співпраці бізнесу і державних навчальних закладів у частині розуміння проблем професійно-технічної освіти, оновлення й перепрофілювання закладів, нових підходів в умовах секторальних реформ та децентралізації влади, – зазначив Олександр Вельбівець. – Модернізований заклад вражає сучасними підходами до створення умов навчання і практики. Чудовий подарунок – шестикорпусний поворотний плуг Gregoire Besson – отримав ліцей від партнера TOB НВФ «Урожай», який веде соціально орієнтований бізнес на Черкащині. У рамках діючих угод ця техніка вкотре стане гарним підкріпленням навчально-виробничої бази закладу, сприятиме удосконаленню учнівських навиків обробітку ґрунту на практиці, дасть можливість отримати додаткові фінанси для розвитку закладу.
Це не перший дарунок фірми «Урожай», а продовження виконання даних торік зобов'язань на підтримку реформування закладів профтехосвіти в Україні. Торік за діючим проектом співпраці державного навчального закладу «Лисянський професійний аграрний ліцей» та TOB НВФ «Урожай» було передано трактор Fendt 930, устаткування до техніки – борону дискову, обприскувач тракторний причіпний та дві сівалки різного типу. Головний інженер «Урожаю» Юрій Качуровський, який прибув у Лисянку на урочисту подію, назвав це обопільно вигідною співпрацею: новий плуг у комплексі з іншим обладнанням слугуватиме покращенню навчально-технічної бази закладу, учні отримають практичний досвід роботи на новітніх зразках сільгосптехніки, а сільгоспвиробники – висококваліфікованих і конкурентних на ринку праці робітників. Юрій Володимирович повідомив, що кілька випускників уже працюють в «Урожаї», та висловив сподівання на оновлення кадрового потенціалу фірми з числа вихованців закладу.
Заступник начальника управління освіти і науки облдержадміністрації Валентина Ткаченко зазначила, що на Черкащині вперше в Україні вжито рішучих кроків із запровадження STEM-освіти у закладах профтехосвіти. Приклад лисянського ліцею є вдалим підтвердженням ефективності навчання за допомогою інтерактивних мультимедійних комплексів, що починають надходити в заклади. Крім того, кабінети фізики та хімії/біології дванадцяти профтехосвітніх закладів, у тому числі лисянського, оновилися цифровими вимірювальними комплексами Einstein ТМ.
Присутніх вразив новий центр спортивного дозвілля в ліцеї, особливо ринг із комплектом обладнання для занять боксом, що став гарним подарунком як для учнів профтехзакладу, так і для місцевих загальноосвітніх закладів, загалом молоді селища. Набули сучасного вигляду душові й роздягальні. За словами Олександра Вельбівця, у рамках обласної програми розвитку боксу розширюється географія цього виду спорту на Черкащині. Результатом реалізації програми стали високі досягнення наших земляків на вітчизняних та міжнародних боксерських турнірах. У ліцеї обладнано не лише ринг, а й придбано інвентар, оснащення.
Принагідно голова обласної ради вручив Почесну грамоту обласної ради та облдержадміністрації й нагрудний знак «За заслуги перед Черкащиною» титулованому керівнику фізичного виховання закладу Володимиру Уманцю.
Учасниками торжества стали також майстри виробничого навчання закладів профтехосвіти автотранспортного та сільськогосподарського напрямку, які приїхали у лисянський ліцей на семінар-практикум. Виступаючи перед ними, Олександр Вельбівець акцентував на актуальності підготовки якісних робітничих кадрів для української економіки та зазначив, що основна мета проведеної роботи – створити умови підготовки кваліфікованих спеціалістів відповідно до вимог часу й сучасних технологій.
– У закладів профтехосвіти Черкащини великий потенціал, – зазначив голова обласної ради. – Важливо розвивати і удосконалювати наявний ресурс, для цього залучати різні бюджети, створювати привабливі умови здобуття професії та роботи в Україні, щоб шлях молоді не прямував за кордон. Приклад розвитку лисянського ліцею – це один із методів зацікавлення юнаків і дівчат піти вчитися у цей заклад, жити і працювати на Черкащині.

Друкувати   Версія для друку