ЗМІ ПРО ОБЛАСНУ РАДУ

Атовці та громадські активісти – нардепу Яценку: не принижуйте честь і гідність захисників України!

«Нова молодь Черкащини», №28, 11 липня 2018 року

4 липня серед пікетуючих сесію обласної ради була і чимала група АТОвців та громадських активістів із Христинівського та Уманського районів. Вони хотіли взяти слово, щоб донести депутатам та громадськості свою позицію щодо негідної поведінки народного депутата України Антона Яценка, який останнім часом дозволяє собі неприпустимі неетичні висловлювання та образи на адресу героя України, АТОвця-«кіборга» Олега Герваса, громадських активістів і волонтерів. Принаймні, так наші земляки, захисники Вітчизни, характеризують дії цього нардепа від Уманського округу у своєму відкритому зверненні до керівництва парламенту. Саме це звернення вони мали намір зачитати на сесії. Однак їм, як і більшості мітингувальників, депутати облради також у виступі відмовили.
Оскільки події навколо висловлювань нардепа Яценка набули широкого громадського розголосу, наша редакція публікує текст звернення АТОвців та громадських активістів Уманщини та Христинівщини до голови українського парламенту Андрія Парубія, який був розповсюджений у сесійній залі облради. Це звернення підтримали одинадцять громадських організацій із районів Уманського «куща».

Голові Верховної Ради України А. В. Парубію
Шановний Андрію Володимировичу!

Звертаємось до Вас з метою привернути увагу до негідної поведінки народного депутата України Антона Яценка. Так, останнім часом цей нардеп дозволяє собі неприпустимі неетичні висловлювання та образи на адресу героя України, АТОвця-«кіборга» Олега Герваса, громадських активістів і волонтерів.
Героїзм наших захисників Вітчизни, їх патріотизм, самовідданість та самопожертва вражають все українське суспільство. Так саме, волонтерський рух в Україні є явищем взагалі унікальним, коли люди добровільно та безкорисно беруть на себе відповідальність за вирішення складних і найбільш болючих питань нашої держави.
Відтак, на своїй сторінці в соціальних мережах, в інтерв'ю засобам масової інформації народний депутат Антон Яценко публічно принижує честь і гідність героїв України – учасників АТО, громадських активістів і волонтерів, дає образливі оцінки їх діям, дискредитує, нахабно перекручує факти. Так, він публічно обізвав «кіборга» Олега Герваса вбивцею, ґвалтівником та мародером. Також пан Яценко називає волонтерок - повіями, жінок, які возили допомогу на фронт, – «відьмами» і т. д. і т. п.
Всім відомо, що Олег Гервас – молодший сержант Збройних сил України, нагороджений орденом «За мужність», захисник Донецького аеропорту, де він отримав важке поранення. Усім відомі самопожертва та героїзм наших волонтерів, особливо волонтерів-жінок.
До того ж, дуже прикро, що такі образи лунають від народного депутата, саме в той час, коли так звані «трибунали ДНР і ЛНР» засудили до довічного ув'язнення нашого Президента та інших високопосадовців держави.
Такі неадекватні висловлювання Антона Яценка жваво обговорюють на сторінках в соцмережах. Більшість жителів нашої області обурені такою нахабною поведінкою нардепа, який дозволяє собі нецензурну лайку і відверту неправду.
Вважаємо неприпустимим використання депутатського мандату всупереч загальновизнаним нормам моралі, правам та свободам людини і громадянина. Законодавство України не надає право народному депутату, ні будь-якій іншій особі, ображати, погрожувати та звинувачувати інших осіб, порочити честь та гідність людей.
На жаль, для Антона Яценка використання образ, публічних звинувачень та навіть погроз із залученням засобів масової інформації – є нормою. Такі методи він часто використовує для боротьби з опонентами та будь-якими особами, які не слідують його вказівкам. Застосовуючи обман та перекручення фактів, Антон Яценко фактично намагається переконати значну кількість громадян в непристойній поведінці героя України – АТОвця-кіборга Олега Герваса, громадських активістів та волонтерів області, а це негативно впливає на їх ділову репутацію, честь та гідність.
На наше переконання, своїми звинуваченнями в скоєних злочинах під час перебування в зоні проведення АТО на адресу Герваса Олега Юрійовича, в супереч п. 7 ст. 24 «Обов'язки народного депутата України» розділу III Закону України «Про статус народного депутата України», Антон Яценко грубо порушив п.1 ст. 8 «Депутатська етика» розділу І Закону України «Про статус народного депутата України», чим скомпрометував себе, своїх виборців, Верховну Раду України та державу Україна.
Фактично, такими дописами Антон Яценко ставить під сумнів боротьбу українського народу за незалежність та територіальну цілісність України, безпідставно звинувачуючи захисника України в злочинах, які він не скоював.
Статті 297, 299 Цивільного кодексу України гарантують кожному громадянину право на повагу до його гідності і честі та право на недоторканість своєї ділової репутації. Згідно із статтею 3 Конституції України честь та гідність людини віднесені до найвищих соціальних цінностей в Україні.
Вважаємо, що поширення зазначеної інформації Антоном Яценком якраз мали на меті опорочення честі, гідності та ділової репутації героя України-АТОвця «кіборга» Олега Герваса та волонтерів Черкащини. За таких обставин, необхідно нагадати нардепу про його обов'язки, передбачені статтями 8, 24 Закону України «Про статус народного депутата України» щодо додержання вимог Конституції України, чинного законодавства, та норм депутатської етики.
Відповідно до статті 80 Конституції України народні депутати України не несуть юридичної відповідальності за результати голосування або висловлювання у парламенті та його органах, за винятком відповідальності за образу чи наклеп.
Звертаємось до керівництва Верховної Ради України з проханням вплинути на поведінку народного депутата України Антона Яценка, щоб у подальшому він утримувався від таких негативних висловлювань, які принижують Героїв України, волонтерів та громадських активістів Чер¬каської області. Просимо втрутитись в дану ситуацію та надати публічну оцінку з боку парламенту таким діям нардепа, інакше мешканці нашої області утверджуватимуться в думці, що подібна поведінка є допустимою.
Враховуючи вище викладене, просимо голову Верховної Ради в межах повноважень сприяти належному реагуванню на неприпустиму поведінку народного депутата України Антона Яценка, винести дане питання на розгляд Комітету з питань Регламенту та надати принципову оцінку.
Вимагаємо від народного депутата Антона Яценка публічного вибачення перед захисником України Олегом Гервасом, волонтерами та громадськими активістами з трибуни Верховної Ради України. В противному разі будемо вимагати складання Антоном Яценком його депутатських повноважень.
Нам шкода і соромно, що такі особи, як Антон Яценко, представляють Черкаську область у Верховній Раді України.
Наша редакція готова надати можливість народному депутату Антону Яценку висловити свою позицію щодо даної ситуації.

Друкувати   Версія для друку