ЗМІ ПРО ОБЛАСНУ РАДУ

Депутати прийняли програму розвитку області

«Черкаський край», №10, 7 березня 2018 року

Двадцять перша сесія обласної ради відбулась у два пленарні засідання через відсутність кворуму 2 березня та продовжилась 6 березня. Депутати затвердили Програму економічного і соціального розвитку Черкаської області на 2018 рік, внесли зміни до обласного бюджету та прийняли рішення із низки важливих питань життєдіяльності області.

У ході першого, голова обласної ради Олександр Вельбівець повідомив про зміни в керівництві фракції ВО «Свобода» – тепер організовуватиме роботу фракції депутат Олександр Лошков. А на засіданнях президії обласної ради її буде представляти депутат Сергій Воронов.
Як і планувалося, першим питанням розглянули звернення до Голови Верховної Ради України Парубія А.В., Прем’єр-міністра України Гройсмана В.Б., Генерального прокурора України Луценка Ю.В. та в. о. голови Держгеокадастру Колотіліна О.К. Суть його зводилася до того, щоб прискорити внесення змін до Земельного кодексу України щодо повернення повноважень органів місцевого самоврядування розпоряджатися землями державної власності за межами населених пунктів; провести комплексну перевірку діяльності керівництва Головного управління Держгеокадастру в Черкаській області; скасувати розпорядчі документи з надання земельних ділянок щодо яких допущено порушення чинного законодавства України, а також звільнити з посади начальника Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області Ольгу Залогу та вжити заходи щодо притягнення інших винних осіб до відповідальності тощо.
Голосування було результативним – питання підтримали 53 депутати.
Окремим блоком розглянуто питання управління майном. Серед тих, що знайшли підтримку у п’ятницю, – надання дозволу ЧОКП «Фармація» на передачу в оренду майна; часткове звільнення від сплати надходжень від орендної плати на 2018 рік; затвердження Порядку проведення конкурсу на право оренди майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області; внесення змін до кодів видів економічної діяльності суб’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області; надання дозволів на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості); передачу виробів медичного призначення; про оренду цілісних майнових комплексів колишніх комунальних підприємств – Жашківського, Христинівського і Корсунь-Шевченківського поліграфічних підприємств, Чорнобаївської центральної районної аптеки №35, а також об’єкти, що було запропоновано включити до Програми приватизації спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Черкаської області, що перебувають у сфері управління Черкаської обласної ради, на 2018-2019 роки та деякі інші.
Депутати також ухвалили рішення про Програму економічного і соціального розвитку Черкаської області на 2018 рік та програму зайнятості населення Черкаської області на 2018-2020 роки; погодили зміни до обласного бюджету на 2018 рік; у додаток до рішення про перспективний план формування територій громад Черкаської області та надали Чорнобаївському КП «Виробниче управління житлово-комунального господарства» погодження на користування ділянками надр з метою геологічного вивчення, розробки питних підземних вод Чорнобаївського родовища.
У ході наступного пленарного засідання депутати ухвалили рішення щодо припинення державним підприємствам «Смілянське лісове господарство» і «Черкаське лісове господарство» права користування частиною мисливських угідь та надання ТОВ «Мисливський клуб Фазан» у користування мисливських угідь для ведення мисливського господарства в лісових масивах Будянського, Смілянського, Городищенського, Дахнівського, Свидівського, Мошнівського лісництв та по межі судового ходу Кременчуцького водосховища.
Також депутати розглянули хід виконання низки обласних програм: підвищення рівня безпеки дорожнього руху на період до 2020 року; фінансування ремонту доріг загального користування державного і місцевого значення, які проходять територією Черкаської області, та розвитку дорожньої інфраструктури на 2016-2018 роки (зі змінами); підтримки розвитку сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів у Черкаській області на період до 2020 року і розвитку футболу в Черкаській області на 2012-2020 роки (зі змінами).
Депутати затвердили звіт за результатами роботи комісії з оцінки корупційних ризиків у діяльності Черкаської обласної ради; підтримали клопотання перед Верховної Ради України щодо нагородження Грамотою Верховної Ради України лісничого Монастирищенського лісництва державного підприємства «Уманське лісове господарство», депутата Монастирищенської міської ради Черкаської області Василя Голодецького та оператора крутильного устаткування підготовчого цеху крутильно-ткацького виробництва приватного акціонерного товариства «Черкаський шовковий комбінат» Марії Свистун.
Також депутати розглянули низку звернень до керівництва держави, зокрема щодо скасування постанови Кабінету Міністрів України від 7.06.2017 №413 «Деякі питання удосконалення управління в сфері використання та охорони земель сільськогосподарського призначення державної власності та розпорядження ними»; внесення змін до ст. 122 Земельного кодексу України в частині повернення повноважень органів місцевого самоврядування щодо розпорядження землями державної власності за межами населених пунктів; перерахунку та виплати пенсій військовим пенсіонерам та пенсіонерам силових відомств; необхідності перегляду та доповнення Національного переліку основних лікарських засобів тощо.
Вичерпавши питання порядку денного, депутати завершили роботу двадцять першої сесії обласної ради.

Друкувати   Версія для друку