ЗМІ ПРО ОБЛАСНУ РАДУ

Депутати не захистили сільське господарство області від «чиновницького свавілля»

Максим Степанов, «Вечірні Черкаси», №5, 31 січня 2018 року

Депутати Черкаської обласної ради продемонстрували, що можуть бути дуже принциповими, коли йдеться про вплив їхніх партій на місцеву політику. Звернення до керівництва держави, з основними положеннями якого всі погоджувалися, залишилося неухваленим, бо не пройшли дві поправки – від «УКРОПу» і від «Свободи».

Сесію обласної ради було скликано на вимогу частини депутатів із єдиною метою – схвалення звернення до голови Верховної Ради України Андрія Парубія, Прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана, в.о. голови Держгеокадастру Олександра Колотіліна щодо висловлення недовіри керівництву Головного управління Держгеокадастру в Черкаській області, відділу Держгеокадастру у Маньківському районі Черкаської області, а також щодо прискорення прийняття законопроекту №7363.
Ініціаторами цього звернення виступило ВО «Черкащани», проте його активно підтримали ВО «Батьківщина», «БПП «Солідарність», депутатська група «Територія справедливості» та позафракційні депутати.
Приводом до прохання звільнити Ольгу Залогу з посади голови обласного ГУ Держгеокадастру став кричущий випадок із фермером із Маньківщини Григорієм Білецьким – його після численних зволікань із надуманих, як вважають депутати, причин не допустили до конкурсу на оренду землі, яку господарство Білецького обробляло багато років.
У свою чергу, Ольга Залога будь-яку інформацію заперечує, каже, що не має жодної причетності до прийняття документів на проведення аукціону.
Проте, на думку депутатів, ситуація з Білецьким є типовою для Черкащини – відтискання фермерів із їхніх земель стало звичайним явищем.
– Йде до того, що в селі не буде кому людей захистити, – сказав у своєму дуже емоційному виступі депутат від «Черкащан» Олександр Лупашко. – Коли нашою областю пройшов погодній катаклізм – хто працював удень і вночі, долаючи його наслідки, допомагаючи пересічним людям і різноманітним службам? Фермери, господарства. Якщо їх не буде, хто допоможе гасити в людей пожежі? Доправити породіллю до лікарні?
Олександр Вікторович просив депутатів залишити будь-які партійні чвари, щоб захистити єдину ефективну галузь, яка підтримує економіку Черкащини – сільське господарство – від чиновницького свавілля.
Зі схожими, хоч і менш емоційними закликами до колег звернулися депутати від «Батьківщини», «БПП «Солідарність», а також голова обласної ради Олександр Вельбівець. Про важливість проблеми висловився і голова облдержадміністрації Юрій Ткаченко.
Проте, як це часто буває, «щось пішло не так».
Представники ВО «Свобода» й «УКРОПу» виступили з цілою низкою поправок – як принципових, так і редакційних.
Серед перших – пропозиція «Свободи» розділити звернення на два: одне про недовіру обласному керівникові Держгеокадастру, а друге – про підтримку законопроекту №7363. Останній законопроект «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо стимулювання створення та діяльності дрібних фермерських господарств і деконцентрації повноважень у сфері земельних відносин» ініціював Президент.
Депутати підтримали пропозицію свободівців щодо розділення звернення на два. Утім, як підтримали й більшість інших пропозицій «Свободи».
Проте це не вичерпало всіх вимог свободівців. Під кінець двогодинного обговорення лідер фракції «Свободи» Юрій Ботнар запропонував виключити з остаточного варіанту звернення «про недовіру» будь-які згадки про Маньківщину, оскільки, мовляв, проблема не є специфічно маньківською, а обласною взагалі.
Представники інших фракцій просили свободівців не наполягати на цьому, оскільки маньківський випадок є дуже показовим, він особливо обурив аграріїв області. Проте «Свобода» виявилася невблаганною і за остаточний варіант звернення не проголосувала.
Із значною кількістю поправок до звернення «про недовіру» виступив і «УКРОП». Більшість із цих поправок було підтримано. Не підтримали лише одну – «принципову для фракції» – поправку. Як зазначив лідер укропівців у облраді Андрій Сегеда, його однопартійці наполягали на включенні у звернення вимоги такого змісту: «Доручити Держгеокадастру України дати доручення ГУ Держеокадастру в Черкаській області провести інвентаризацію земель сільськогосподарського призначення».
І хоч цей пункт, за словами голови облради Олександра Вельбівця, «для всіх був цілком прийнятним», для схвалення цієї поправки чомусь забракло кількох голосів.
Як результат, «УКРОП» також відмовився голосувати за звернення в цілому. І, незважаючи на обіцянку «Черкащан» підтримати в майбутньому вимогу «УКРОПу», якщо вона буде викладена в окремому зверненні, укропівці також виявилися невблаганними.
Як результат, рішення «про недовіру» через брак голосів не пройшло. Зате звернення на підтримку законопроекту №7363, підтримане більшістю фракцій (у тому числі укропівцями), в результаті було схвалено...
– Дуже прикро, що сьогодні депутати не підтримали аграріїв – тих, хто наразі є найбільшими платниками податків в Україні, тих, хто активно підтримує і соціальну сферу, і медицину, і культуру, – зазначив у коментарі «Прочерку» Олександр Коваленко, депутат Черкаської обласної ради від ВО «Черкащани».
– За звернення не проголосували депутати із фракції «УКРОП», вони висували якісь несуттєві і незрозумілі поправки, які лише заплутували усіх депутатів і затягували час. Також не підтримали звернення депутати із ВО «Свобода», які пропонували виключити з нашого звернення сім абзаців. Але ми не залишимо наших аграріїв в біді, на наступному засіданні сесії ми будемо знову порушувати це питання, і не виключено, що цього разу на сесію завітають сільгоспвиробники з усієї Черкащини, – додав Олександр Коваленко.

Друкувати   Версія для друку