ЗМІ ПРО ОБЛАСНУ РАДУ

Мрія Тулуба не здійснилася – 200-річчя Шевченка відзначили без помпи і відкатів

Воронцова Тетяна, «Нова молодь Черкащини», №11, 12 березня 2014 року

9 березня у Каневі відзначали 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка. На Чернечу гору до могили Кобзаря приїхало кілька тисяч туристів з усіх куточків України і багато іноземців.

Місцеві жителі зауважують, що цього року було менше екскурсійних автобусів, бо чимало людей приїхало сім'ями на власних автомобілях.

«Мрія» екс–губернатора Сергія Тулуба про помпезні заходи не здійснилась, бо, через ситуацію в країні, офіційні святкові заходи були скромними і... більш щирими та душевними».

«Так, напевне, і має бути. Це та щирість і піднесення в такий день, яких ми й домагались останні 20 років незалежності», – підкреслила одна розчулена канівчанка.

Із представників влади були лише в.о. мера Канева свободівець Олександр Скорина, заступник голови Черкаської обласної ради Василь Касян та народний депутат від канівського округу Леонід Даценко.

Біля могили співали народні колективи. Поряд створювали ритм на величезному тулумбасі чорні запорожці, що приїхали із Перемишля вклонитись Батькові Нації.

Виконавців відразу обступали присутні люди та підспівували.

Цікаво, що до музею, «осучасненого» Ларисою Скорик два роки тому, майже ніхто не пішов, хоч вхід був безплатний.

«Там немає на що дивитись», – казали люди.

Мистецтвознавці та культурні діячі, які відвідували експозицію музею у минулі роки, зауважують, що виставка організована неправильно і є незручною для відвідувачів. Експонати виставлені у незрозумілому порядку та без підписів.

«На другому поверсі багато банерів. а мати б бути оригінальні картини. Це музей Шевченка, а не виставка репродукцій чи рекламних робіт». – прокоментував відомий черкаський митець Іван Фізер.

Також у Каневі проходить виставка «Інтим» Сергія Савченка у місцевій галереї «Червоне Чорне». Вона присвячена 200-літньому ювілею Шевченка.

Відкрито було і трибанну козацьку церковцю біля пам'ятника Івану Підкові.

«Освячують священики всіх трьох українських православних конфесій, ми не будемо передавати її якійсь одній, щоб вона була об'єднавчою, щоб стала предтечею єдиної помісної церкви. А щоб не була порожня, звеземо із музеїв і передамо на баланс заповідника ікони, що є у фондах, але не виставляються. Церква ж залишиться на балансі Шевченківського заповідника, то так, думаю, буде правильно», – розповів Василь Касян.

Кажуть, церкву освячував і владика Софроній, митрополит УПЦ Московського патріархату. Він прочитав навіть лекцію», як сьогодні треба відстоювати країну і об'єднувати церкви навколо незалежності і Тараса Шевченка. «Дай то Бог», – тільки й відповідали канівчани.

Друкувати   Версія для друку