ЗМІ ПРО ОБЛАСНУ РАДУ

Відбулася позачергова сесія з приводу ситуації в країні

«Нова молодь Черкащини», №10, 5 березня 2014 року

2 березня відбулася позачергова сесія обласної ради, скликана з приводу вторгнення російських військ в Україну. Депутати розглянули політичну ситуацію, констатуючи, що подальша ескалація може призвести не лише до нових людських жертв, але становить загрозу цілісності та суверенітету України.

На сесії було заслухано також інформації заступника обласного військового комісара Ігоря Яшкіна, керівників правоохоронних органів.

За результатами обговорення депутати прийняли відповідне рішення і затвердили звернення. У ньому зокрема зазначено:

„Рада Федерації Росії дала згоду на введення російських збройних сил на територію України, і сьогодні ми стали свідками подій, що загрожують єдності, суверенітету і державності нашої країни. Дії російського керівництва не базуються на жодному пункті міжнародного права і міжнародних договорів.

Ми категорично засуджуємо такі дії, що підштовхують до загрозливої межі між миром і війною, можуть призвести до розколу нашої країни і тривалого громадянського конфлікту з людськими жертвами.

Україна з її кордонами, адміністративно-територіальним устроєм, соціальним і етнічним складом – повноправний суб'єкт міжнародних відносин. Ми вважаємо, що держави, які гарантували Україні територіальну цілісність і суверенітет, повинні взяти активну участь у діалозі мирного врегулювання ситуації в Україні.

Пропонуємо Верховній Раді Україні денонсувати Харківські угоди про базування Чорноморського Флоту Росії в Криму, підписані Дмитром Медвєдєвим та Віктором Януковичем в 2010 році, а також розробити та затвердити концепцію інформаційної політики, якою забезпечити можливість отримання жителями Криму та південно-східних областей об'єктивної інформації.

Ми звертаємося до наших земляків – жителів Черкаського краю з проханням зберігати у цей надскладний час витримку, мужність та спокій. Категоричні заяви, спонукання до конфліктів – це шлях дестабілізації і руйнування нашої держави.

Ми закликаємо згуртуватись усі політичні сили з метою захистити суверенітет та територіальну цілісність України".

На завершення сесії голова обласної ради Валентина Коваленко зазначила, що президент Росії Володимир Путін випробовує нас і світове співтовариство, наскільки ми консолідовані, згуртовані та сильні. Якщо він побачить, що ми підтримуємо наших співвітчизників у Криму, підтримуємо громадян в інших областях України, що нас підтримує світ, – тоді він змушений буде відмовитися від своїх дій.

«Водночас нагадаю, що ці події відбуваються напередодні 200-річного ювілею Т.Г.Шевченка, – підкреслила Валентина Михайлівна. – Дуже хотілося б, щоб до ювілею вдалося врегулювати цей конфлікт. Ми маємо докласти всіх зусиль, щоб відкинути особисті амбіції та взаємні звинувачення, об'єднатися і вистояти перед викликами. Наше завдання – захистити суверенітет України і працювати для її блага».

Друкувати   Версія для друку