ЗМІ ПРО ОБЛАСНУ РАДУ

Реформа медицини – на часі

Олександр Гончаренко, «Черкаський край», №99, 11 грудня 2013 року

Результати реформування служби «Швидкої допомоги» в області обговорили під час засідання консультативно-координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові Черкаської облради, що відбулося днями в селі Білозір'я. У засіданні взяли участь голова обласної ради Валерій Черняк, депутати облради, голови районних рад Черкащини та керівники департаменту з питань охорони здоров'я Черкаської облдержадміністрації.

Як поінформував в.о. директора комунальної установи «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Черкаської облради Владислав Свириденко, переформатування служби «Швидкої допомоги» в області у центр екстреної медичної допомоги відповідно до чинного законодавства розпочалось рік тому. Про початок перебудови структури служби та її завдання Владислав Свириденко повідомив рік тому в ході аналогічного засідання консультативно-координаційної ради. Тоді ця тема викликала гарячі дискусії. Тепер же є що розповісти про конкретну роботу, виконану у цьому напрямку. Так, нині в структурі центру трудиться 103 бригади, які обслуговують населення області. Центр має в розпорядженні 111 карет швидкої допомоги і сім автомобілів консультативного відділу. Цього цілком достатньо для надання жителям області послуг екстреної медичної допомоги. Переведення працівників ліквідованої служби до штату нової структури відбулося без соціальної напруги.

– При передачі майна служб «Швидкої допомоги» у регіонах районні ради продемонстрували своєрідну хазяйновитість, передавши на баланс центру «найкращі» автомобілі. Загалом із усіх переданих нам автомобілів 39 відсотків потребували капітального ремонту. А більше півтора десятка були в незадовільному стані, – розповідав Владислав Свириденко, демонструючи фото карет «швидкої» із зогнилими фрагментами кузовів. Проте, не зважаючи на труднощі, центр зумів відремонтувати машини й налагодити ефективну роботу.

На даний час за викликом екстреної медичної допомоги карета «швидкої» у сільській місцевості у 85 відсотках випадків прибуває у встановлений норматив часу – 20 хвилин. У решті випадків лікарі до хворого прибувають у межах 22-23 хвилин. У містах карети «швидкої» вкладаються в основному в десять хвилин.

Представники департаменту з питань охорони здоров'я Черкаської облдержадміністрації повідомили про стан реформування галузі охорони здоров'я, розвиток перинатальної, первинної та вторинної медичної допомоги в області. Внаслідок змін буде повністю перебудовано структуру медичної допомоги. Область поділять на вісім госпітальних округів. Створять шість центрів первинної меддопомоги тощо. Істотну оптимізацію проведуть у галузі перинатальної медичної допомоги. Ці функції виконуватимуть перинатальні центри, які обслуговуватимуть не менше 500 породіль на рік.

– Жінці, напевне, немає різниці у тому, їхати на пологи за 20 чи за 40 кілометрів. Головне для неї – залишитись після пологів живою-здоровою і щоб здоровою була її дитина, – підсумував голова Черкаської облради Валерій Черняк, лікар за фахом. – Тому вважаю, реформа медицини вже давно назріла.

Друкувати   Версія для друку