ЗМІ ПРО ОБЛАСНУ РАДУ

Депутати Черкаської облради прийняли звернення до Президента України та жителів регіону

Марта Рижова, «Прес-Центр», №49, 4 грудня 2013 року

З метою обговорення суспільно-політичної ситуації в країні було скликано позачергову сесію Черкаської обласної ради. У результаті було прийнято звернення до Президента України Віктора Януковича та до черкащан.

Ініціаторами сесії стали тридцятеро депутатів Черкаської обласної ради.

– Хочу ще раз повторити слова Глави держави, що альтернативи побудові суспільства європейських стандартів в Україні немає. І ми бачимо, як виважено та послідовно Віктор Федорович Янукович відстоює європейський вибір країни. Підкреслюю: на цьому шляху найголовнішими є інтереси людей: їхні робочі місця, виплата заробітної плати, пенсій, соціальної допомоги, розмір комунальних платежів. Тому рішення має бути максимально виваженим, адже у разі непродуманих кроків, основний тягар перехідного періоду до євро-стандартів ляже саме на плечі пересічних громадян. Ще одним моментом, який спонукує всі конструктивні здорові сили суспільства об'єднатися і висловити свою позицію – це те, що низка політиків, засліплених власними амбіціями і особистими інтересами, використовують цю напружену ситуацію для дестабілізації політичного та економічного життя в країні. Саме на них нежить відповідальність за складну суспільно-політичну ситуацію в державі. Я особисто засуджую дії, що призвели до силового протистояння та страждань ні в чому не винних людей. Так само я засуджую дії тих, хто спровокував цей конфлікт і тих, хто на цю провокацію піддався, – звернувся до присутніх голова Черкаської облдержадміністрації Сергій Тулуб. – Я сподіваюся, що за дорученням Віктора Януковича буде проведене всебічне розслідування силового протистояння на Майдані Незалежності у Києві, й винні будуть покарані.

Сергій Тулуб пообіцяв особисто проконтролювати, щоб подібне не повторилося на Черкащині.

– Частина людей, особливо молодь, не сприйняли рішення Президента України щодо відкладення підписання угоди про асоціацію з Європейським Союзом. Це породило мітинги та протести, що прокотилися багатьма областями України, – зауважив голова Черкаської обласної ради Валерій Черняк. – Люди, не обізнані до кінця з мотивами такого рішення, сприйняли кроки Уряду і Президента України як поворот у бік Росії і відмову від подальшої співпраці з ЄС і зміни курсу на євроінтеграцію. Але це не так. Віктор Янукович чітко заявив, що альтернативи євроінтеграції в нас немає.

Урешті більшість депутатів проголосували за резолюцію про звернення Черкаської обласної ради до Президента України та жителів Черкаської області з приводу суспільно-політичної ситуації в країні.

Резолюція

«Конституція України ґрунтується на розумінні громадянського суспільства та його інституцій як такого стану суспільства, в якому вільно реалізуються основоположні права і свободи людини та громадянина, завдяки різноманітним формам публічної громадської активності та самоорганізації. Конституцією України заборонено дії, спрямовані на ліквідацію незалежності Україні, зміну конституційного ладу насильницьким шляхом, підрив її безпеки, незаконне захоплення державної влади, пропаганду насильства, посягання на права і свободи людини та здоров'я населення. Проте події, що сколихнули державу в останні дні, не можуть залишити байдужими жодного. Мирні акції, що відбувалися в Україні, з вини провокаторів призвели до силового протистояння та перетворилися на криваві сутички. Ми, депутати Черкаської обласної ради, засуджуємо дії, які спричинили дисбаланс в суспільстві. Від імені черкаської громади заявляємо, що ми готові стати на захист конституційного порядку в дер-жаві і підтримуємо курс Президента України на євроінтеграцію. Ми звертаємось:

1. До Президента України як до Глави держави, який забезпечує державну незалежність та національну безпеку, додержання прав і свобод людини та громадянина. Ми, депутати Черкаської обласної ради, підтримуємо державну політику, спрямовану на наближення рівня життя громадян України до європейських стандартів з поступовою адаптацією внутрішнього законодавства до законодавства Європейського Союзу. Просимо Вас, шановний Вікторе Федоровичу, сприяти єднанню громадянського суспільства, економічному зростанню України та підвищенню доброту громадян. Пропонуємо провести всеукраїнський круглий стіл представників всіх політичних партій, громадських об'єднань з метою налагодження постійного конструктивного діалогу навколо питання євроінтеграції України.

2. До жителів Черкаської області. Ми, депутати обласної ради, переконані, що Президент України докладе всіх зусиль для подолання насильницьких акцій та об'єднання нашого суспільства. Закликаємо всіх черкащан проявити стриманість, розсудливість, толерантність і не піддаватися спекулятивним діям в інтересах окремих політичних сил. Закликаємо кожного з вас докласти спільних зусиль для гідного відзначення 60-річчя утворення Черкаської області та 200-річчя з дня народження Тараса Шевченка».

Друкувати   Версія для друку