ЗМІ ПРО ОБЛАСНУ РАДУ

«Надзвичайного стану не буде!» – заявив голова Черкаської облдержадміністрації Сергій Тулуб

Ольга Лактіонова, «Молодь Черкащини», № 49, 4 грудня 2013 року

Очільник області запевнив, що проти мітингувальників в області силу не застосовуватимуть та запросив усі політичні сторони до конструктивного діалогу

Соціально-політична ситуація в регіоні стала основним питанням, яке депу-тати Черкаської обласної ради обговорили під час позачергової сесії 2 грудня. Скликали її за ініціативи групи депутатів.

– Частина людей не сприйняла рішення Президента України, який, спираючись на висновки уряду щодо можливих негативних економічних наслідків, відклав підписання Угоди про Асоціацію з Європейським Союзом. Це спричинило мітинги і протести, які прокотилися багатьма областями України, – звернувся до депутатів голова Черкаської обласної ради Валерій Черняк. – Люди, не обізнані до кінця з мотивами такого рішення, сприйняли кроки уряду і Президента як поворот у бік Росії і відмову від подальшої співпраці з ЄС та зміни курсу на євроінтеграцію.

Проте, за словами голови Черкаської облдержадміністрації Сергія Тулуба, від європейського вектора розвитку ніхто не відмовлявся.

– Хочу ще раз повторити слова Глави держави, що альтернативи побудові суспільства європейських стандартів в Україні немає. Однак на цьому шляху найголовнішими лишаються інтереси людей: їх робочі місця, виплата заробітної плати, пенсій, соціальної допомоги, розмір комунальних платежів. Адже у разі непродуманих кроків основний тягар перехідного періоду до євростандартів ляже саме на плечі пересічних громадян, – переконаний очільник області.

Натомість, на думку Сергія Тулуба, ряд політиків використовує напругу в суспільстві у власних інтересах.

– Саме на них – відповідальність за складну суспільно-політичну ситуацію в державі, – переконаний Сергій Тулуб. – Я особисто засуджую дії, що призвели до силового протистояння та страждань ні в чому не винних людей. Так само я засуджую дії тих, хто спровокував цей конфлікт і тих, хто на цю провокацію піддався.

Найбільш вразливою у ситуації, що склалася, виявилася молодь. Депутат Черкаської обласної ради від Партії регіонів Софія Гнідая закликала припинити підбурювати школярів та студентів до участі в мітингах.

– Чи хтось хоч словом обмовився тим дітям, якими сьогодні прикривається частина політиків, про суть угоди про Асоціацію між Україною та Європейським Союзом? – звернулася до присутніх у залі Софія Анатоліївна. – Я 37 років працюю з дітьми. Наші діти емоційні й імпульсивні, не варто гратися з їхніми почуттями. А заклики на кшталт «Смерть ворогам!» несуть у собі частину провокації та вилилися у те, до чого й призвів столичний майдан. За словами очільника області, за дорученням Віктора Януковича буде проведено розслідування силового протистояння на майдані Незалежності, й винні будуть покарані.

– Я особисто проконтролюю, щоб подібне не повторилося на Черкащині, – підкреслив Сергій Тулуб.

Що ж до введення «надзвичайного стану» в області, то, за словами Сергія Тулуба, цього не станеться. Аби ж стабілізувати ситуацію, голова облдержадміністрації запропонував організувати круглий стіл, присвячений питанням євроінтеграції.

– Слід запросити представників усіх політичних партій та громадських об'єднань. Таким чином ми зможемо налагодити конструктивний діалог у питанні євроінтеграції, – переконаний Сергій Борисович. – Саме такий підхід не допустить більше конфліктів і протистояння в суспільстві. Лише разом ми зможемо зробити нашу державу країною Європейського Союзу. Але без суспільних потрясінь і втрат.

За словами очільника області, він уже запрошував до спілкування кандидатів у народні депутати Миколу Булатецького та Леоніда Даценка. Однак опозиціонери поки що не відгукнулися. Втім, голова ОДА наголосив, що його пропозиція залишається в силі, і він готовий зустрітися з кандидатами у народні депутати, аби обговорити всі наболілі питання.

За результатами сесії, депутати ухвалили рішення звернутися до Президента України та до жителів Черкаської області.

Звернення Черкаської обласної ради
до Президента України та жителів
Черкаської області з приводу
суспільно-політичної ситуації в країні


Конституція України ґрунтується на розумінні громадянського суспільства та його інституцій як такого стану суспільства, в якому вільно реалізуються основоположні права і свободи людини та громадянина, завдяки різноманітним формам публічної громадської активності та самоорганізації.

Конституцією України заборонено дії, спрямовані на ліквідацію незалежності Україні, зміну конституційного ладу насильницьким шляхом, підрив її безпеки, незаконне захоплення державної влади, пропаганду насильства, зазіхання на права і свободи людини та здоров'я населення.

Проте події, що сколихнули державу в останні дні, не можуть залишити байдужими жодного.

Мирні акції, що відбувалися в Україні, з вини провокаторів призвели до силового протистояння та перетворилися на криваві сутички.

Ми, депутати Черкаської обласної ради, засуджуємо дії, які спричинили дисбаланс у суспільстві. Від імені черкаської громади заявляємо, що ми готові стати на захист конституційного порядку в державі і підтримуємо курс Президента України на євроінтеграцію.

Ми звертаємось:

1. До Президента України як до Глави держави, який забезпечує державну незалежність та національну безпеку, додержання прав і свобод людини та громадянина.

Ми, депутати Черкаської обласної ради, підтримуємо державну політику, спрямовану на наближення рівня життя громадян України до європейських стандартів з поступовою адаптацією внутрішнього законодавства до законодавства Європейського Союзу.

Просимо Вас, шановний Вікторе Федоровичу, сприяти єднанню громадянського суспільства, економічному зростанню України та підвищенню доброту громадян.

Пропонуємо провести всеукраїнський круглий стіл представників усіх політичних партій, громадських об'єднань з метою налагодження постійного конструктивного діалогу навколо питання євроінтеграції України.

2. До жителів Черкаської області.

Ми, депутати обласної ради, переконані, що Президент України докладе всіх зусиль для подолання насильницьких акцій та об'єднання нашого суспільства.

Закликаємо всіх черкащан проявити стриманість, розсудливість, толерантність і не піддаватися спекулятивним діям в інтересах окремих політичних сил.

Закликаємо кожного з вас докласти спільних зусиль для гідного відзначення 60-річчя утворення Черкаської області та 200-річчя з дня народження Т.Г. Шевченка.

Друкувати   Версія для друку