ЗМІ ПРО ОБЛАСНУ РАДУ

Про те, що втратила, а що, можливо, і здобула саме Черкащина від рішення відкласти підписання угоди, ми запитали в авторитетних людей області

Гнат Беркевич, «Молодь Черкащини», № 49, 4 грудня 2013 року

Директор фермерського господарства «Ладіс», що у Монастирищенському районі, депутат Черкаської обласної ради Андрій Крохмаль: «Транснаціональні корпорації можуть витіснити з ринку малий бізнес»

– За роки незалежності Україна не змогла економічно відійти від російських ринків. Коли ж настав момент, російські партнери отримали змогу використати свої важелі тиску. Як результат – у східних областях почали зупинятися заводи, і лише за останні місяці там втратили роботу, за різними даними, близько 15 тисяч людей! Ми опинилися перед фактом передачі Росії можливості впливати на Україну через митний кордон.

З іншого боку, якщо не пом'якшити умови Угоди про асоціацію, великі транснаціональні корпорації витіснять з ринку вітчизняний малий бізнес, що теж зрештою призведе до зростання безробіття. Зняття мит на сільськогосподарську продукцію не усуне проблеми. Адже європейські партнери готові звільнити від мита лише 400 тисяч тонн кукурудзи з нинішніх 6 мільйонів тонн. Іншими словами, без мита в Європу буде ввозитися не більше 10% від нинішнього обсягу українського експорту кукурудзи. Я вже не кажу про те, що заборона продажу продукції, вирощеної на власних присадибних ділянках, стане болючим заходом для мешканців сіл і передмість...

Доктор історичних наук, професор Черкаського державного технологічного університету Валентин Лазуренко: «Головне – не втратити національних інтересів»

– Сьогодні, коли Україна поринула в так звані євромайдани, хотілося б, щоб ми за цими політизаціями не втратили головного – національних інтересів. Безперечно, європейський шлях є єдино вірним. Але хотілося б, аби Європа, яка не проти прийняти нас у свою дружну сім'ю, неодмінно дала чіткі гарантії допомоги, щоб ми безболісно адаптувалися до реалій європейського буття.

Що набули інші країни задля адаптації до норм, стандартів і директив Європейського Союзу? З 2004 по 2010 рік 150 млн. громадян країн-нових членів ЄС отримали допомогу розміром 243 млрд. євро. Запропонована ж Україні допомога - всього близько 600 млн. євро – вдесятеро менше, ніж втрати у торгівлі з Російською Федерацією тільки за 9 місяців! Польща отримала всього близько 83 млрд. євро. До речі, цій державі був реструктуризований і державний борг. Чехія отримала приблизно 8 млрд. євро. Словаччина – близько 6,4 млрд. євро. Угорщина – 51 млрд. євро. А чим Україна гірша?

Депутат Черкаської обласної ради Наталія Горбенко: «Ухвалювати рішення потрібно, вивчивши ситуацію»

– Хочу оцінити ситуацію об'єктивно, а тому запитую тих, хто стоїть на майданах, хто хоче брати участь у винесенні рішення: чи всі документи про Асоціацію з ЄС (по пунктах) ви вивчили, чи проаналізували ситуацію в державах Європейського союзу?

Для того щоб ухвалити зважене рішення, вам необхідно знати тонкощі політичних, грошово-кредитних систем, поняття про гроші, борг, структуру геополітики. А якщо ви кажете, що це «брєд», не хочете витрачати часу, тоді будьте чесними, а, можливо, й сильними визнати той факт, що ви не можете брати участі в ухваленні рішення з цього питання. І ви залежите від емоцій, які вам пере¬дали по телебаченню, що вам сказав кум, сват чи брат. І ви повинні визнати, що стали об'єктом маніпуляцій деструктивної опозиції.

А для прикладу наведу статистику. Підприємства Черкащини експортували свою продукцію до ста країн світу. Найбільша частка експорту товарів підприємств Черкащини за січень-вересень 2013 року припала на Російську Федерацію – майже 23%. У географічній структурі експорту частка країн СНД склала майже 36%, Азії – 23%, країн Європи – 22%, Америки – 12%, країн Африки – 7%... Цифри говорять про все.

Ми взагалі маємо право нікуди не вступати. Це наша земля, наша країна. І нам потрібно навести порядок у себе вдома самим. А не сподіватися наївно, що прийде «євро-дядько», махне чарівною паличкою – і зробить нас щасливими.

Друкувати   Версія для друку