ЗМІ ПРО ОБЛАСНУ РАДУ

У Стеблеві відзначили 175-річчя Нечуя-Левицького

«Черкаський край», №96, 29 листопада 2013 року

Цієї неділі селище Стеблів святкувало 175 років від дня народження Івана Нечуя-Левицького. Класик української літератури, поет у прозі, неперевершений народознавець, фундатор української літературної мови, дослідник історії – ці й багато інших епітетів характеризують нашого земляка і його внесок в літературу й культуру України.

Розпочалися урочистості з покладання квітів до – пам'ятника Нечуєві та екскурсії у літературно-меморіальному музеї. Продовжилися в будинку культури. До земляків класика з вітаннями звернувся заступник голови обласної ради Василь Касян. Він насамперед передав щирі вітання з нагоди ювілею видатного письменника від голови облдержадміністрації Сергія Тулуба та голови обласної ради Валерія Черняка, які багато роблять для збереження культурної спадщини Черкащини. Заступник голови обласної ради зазначив, що влада й надалі буде все робити для вшанування талановитого земляка і його ролі в українській літературі. З цією метою буде посилювати опіку музею Івана Нечуя-Левицького і здійснювати видання його творів.

Докладно розповів про життя і творчість письменника директор музею Нечуя-Левицького Сергій Хаврусь, підкресливши, що його відвідало вже близько 300 тисяч осіб.

Великий святковий концерт учасників художньої самодіяльності Стеблівського селищного та районного будинків культури, у поєднанні з уривками автобіографії Нечуя довершив свято.

Друкувати   Версія для друку