ЗМІ ПРО ОБЛАСНУ РАДУ

Сиріт Черкащини наступного року оздоровлять біля моря

Марта Рижова, «Вечірні Черкаси», №48, 27 листопада 2013 року

Доля дітей та захист їхніх прав стали метою зустрічі голови Черкаської облдержадміністрації Сергія Тулуба з представниками жіночих громадських організацій області.

– В Україні за останні роки суттєво підвищено розмір допомоги по народженню дітей, діє сім програм в області, що стосуються захисту дітей, – підсумував Сергій Тулуб. – Ми повинні створити всі умови, щоб усі діти-сироти були в сімейному оточенні. Болючою проблемою стає соціальне сирітство, коли діти стають сиротами при живих батьках.

Голова Черкаської ОДА згадав, як, будучи міністром, організовував поїздки дітей-сиріт на море.

– Мені здається, що дітки, які мають батьків, можуть сподіватися, що мама й тато повезуть їх на море. Діти-сироти, на жаль, такої можливості не мають. Тому ми маємо зробити все можливе, щоб здійснити ці дитячі мрії, – наголосив очільник області і пообіцяв посприяти тому, щоб діти-сироти Черкащини оздоровилися біля моря наступного року.

Сергій Тулуб наголосив і на важливій ролі позашкільного виховання дітей.

– В Умані є організація «Пелюстки довіри», якої немає ніде в Україні. Фінансування відбувається з місцевого бюджету. Ми працюємо для соціальної реабі¬літації дітей від народження до 18-річного віку. Інклюзивна освіта в Умані також ведеться. Збереглася міська мережа позашкілля. Це те, чим ми повинні пишатися. Ми створили центр реабілітації матері і дитини. Ми маємо можливість забрати дитину з вулиці та поселити її разом із мамою, – похвалилася депутат Черкаської обласної ради Галина Кучер.

Завдяки громадській організації «Діти Чорнобиля» всі онко-хворі діти, які можуть долати тривалі дистанції, їздять на реабілітацію до Німеччини.

– Одне з основних завдань нашого фонду – конкурс «Таланти твої, Україно!». Ми працюємо над тим, щоб повернути звання матері-героїні, в яких по 15-16 дітей. Ми видаємо їм стипендії. Проводимо конкурс «Таланти багатодітної родини», – розказала про інший аспект роботи жіночих громадських організацій голова Черкаської обласної організації Союзу жінок-трудівниць «За майбутнє дітей України» Ольга Берестянко.

За словами заступника голови Ради жінок Черкащини Інни Губенко, основною метою залишається створення благополучних умов життя для кожної дитини, а особлива увага приділяється неблагополучним.

Друкувати   Версія для друку