ЗМІ ПРО ОБЛАСНУ РАДУ

Обласна влада допомагає Чорнобаївщині піднятися в рейтингу

Марта Рижова, «Прес-Центр», №47, 20 листопада 2013 року

Днями Чорнобаївський район відвідав голова Черкаської облдержадміністрації Сергій Тулуб. Зокрема, він оглянув стаціонарне відділення для постійного проживання в селі Богодухівка, центр по роботі з ветеранами, центр надання адміністративних послуг у Чорнобаї, провів виїзний прийом громадян та нараду з питань соціально-економічного розвитку Чорнобаївщини.

Обласна влада взялася допомагати Чорнобаївщині підняти показники соціально-економічного розвитку. Нині серед усіх районів Черкащини цей район за всіма рейтинговими оцінками посів аж 19-те місце.

Піклуючись про людей

Стаціонарне відділення у Богодухівці надає соціальні, медичні та побутові послуги громадянам, які потребують постійного догляду і допомоги. До відділення приймаються на повне державне утримання самотні громадяни похилого віку, інваліди, які досягли 18-річного віку, хворі, які відповідно до висновку лікарсько-консультаційної комісії не здатні до самообслуговування. Загалом відділення розраховано на двадцять ліжко-місць. Нині в ньому перебувають дев'ятнадцять громадян. Утримуються вони за рахунок місцевого бюджету, 75% від пенсії проживаючих та паїв підопічних.

– Головою обласної державної адміністрації в минулому році було дано доручення щодо організації нової роботи форм і методів соціальної роботи територіальними центрами області, – пояснив мету приїзду директор Департаменту соціального захисту населення Михайло Скляров. – У нас 26 територіальних центрів, при кожному практично є стаціонарні відділення. У стаціонарному відділенні Богодухівки ми відзначили рівень виконання доручень, поставлених головою Черкаської облдержадміністрації. Практично в кожному стаціонарному відділенні проведені відповідні ремонтні роботи, тут утримуються підопічні, на мій погляд, на високому рівні. Всюди проведені ремонти системи опалення. У кожному терцентрі діють й інші форми обслуговування пенсіонерів, одиноких громадян. Наприклад, сьогодні при Чорнобаївському територіальному центрі шість різних напрямків соціальної роботи. Це відділення денного перебування, відділення соціальної реабілітації дітей-інвалідів, де щоденно в робочі дні під опікою лікарів, педагогів, логопедів, інших фахівців проходять реабілітацію ці дітки. Також створюються університети третього віку, у нас сьогодні уже їх створено в області дев'ятнадцять. Сьогодні дуже великий інтерес люди похилого віку проявляють щодо знань комп'ютерної техніки, чому й навчають у терцентрах у групах по десять осіб. Люди співають у ансамблях, караоке, відзначають разом свята. Усе це для людей, які сьогодні вже на пенсії, їм дуже цікаві й важливі всі ці напрямки соціальної роботи, які проводять наші працівники. Загалом у стаціонарних відділеннях перебуває близько 800 підопічних. Є ще 14 інтернатних закладів, в яких перебуває 2260 підопічних.

Почути кожного

Також Сергій Тулуб відвідав центр по роботі з ветеранами у Богодухівці. Його відкрито у листопаді 2011 року в центрі села, в приміщенні колишньої початкової школи. У цьому ж приміщенні знаходиться кімната Бойової Слави та Картинна галерея. Центр діє за спонсорські кошти. У ньому працює ветеранський клуб «Зустріч», який налічує 338 ветеранів. При клубі створено ветеранський ансамбль «Журавка», який приймає активну участь в усіх культурних заходах, які проводяться в районі та селі. Щомісяця у центрі проводяться засідання ветеранів, а до Нового року, Дня святого Валентина, 8 березня та інших свят проходять святкові заходи. Центр співпрацює з Будинком культури та ансамблем «Веселі молодички». У приміщенні розташовані і дві кімнати, де планується відкрити перукарню для пенсіонерів та кімнату медсестри від організації «Червоний Хрест». Саме про це просили Сергія Тулуба під час прийому громадян, який відбувся у приміщенні центру. Крім цього, представниця «швидкої» попросила від імені Чорнобаївського району машину швидкої допомоги. «Швидкі» у районі є, але жінка просила нову карету для району, щоб стару віддали у Богодухівку. Міняєва Владислава, бібліотекарка, цікавилася новими надходженнями до бібліотеки.

– Бібліотека працює непогано, коштами сільської ради було придбано два комп'ютери, підключено до безкоштовної мережі Інтернет, односельчани мають змогу користуватися, але мене цікавить таке питання, чи будуть в наступному році наповнюватись сільська бібліотека фондом черкаських письменників? – поставила питання Владислава Міняєва губернатору. Очільник області пообіцяв збільшити тиражі книжок, щоб забезпечити примірниками сільські бібліотеки.

Розібратися і допомогти

Після відвідин Богодухівки Сергій Тулуб заїхав і до центру адміністративних послуг у Чорнобаї. Місцевий ЦНАП створено з метою подолання адміністративних бар'єрів, спрощення процедури отримання адмінпослуг суб'єктами господарювання та фізичними особами. У приміщенні є окреме зручне робоче місце з виходом в Інтернет, де відвідувачі можуть заповнити необхідні документи. Центр працює за принципом «єдиного офісу», тобто об'єднує в одному приміщенні працівників виконавчих та місцевих дозвільних органів, державних адміністраторів, реєстраторів та представників підприємств, уповноважених відповідно до чинного законодавства забезпечувати видачу дозволів, довідок, погоджень, посвідчень, проведення реєстрації тощо. Центр створений, перш за все, для зручності громадян. Відтепер жителям району не потрібно звертатися у безліч установ і організацій, розташованих у різних куточках районного центру, що ведуть прийом в обмежені дні та час. В одному місці у заявника приймають заяву, і в цьому ж місці він зможе отримати всі необхідні документи.

Під час наради з питань соціально-економічного розвитку Чорнобаївщини Сергій Тулуб висловив побажання, щоб така атмосфера, яка створена у Богодухівці, запанувала у кожному селі. Він наголосив також на пріоритетних завданнях, над якими працює обласна влада.

– Ми створили робочу групу з боротьби з корупцією, яка буде засідати щомісяця і розбиратиметься із підприємствами, які платять зарплату в конвертах. Адже що більші зарплати, то більші надходження до пенсійного фонду, – наголосив голова Черкаської ОДА Сергій Тулуб. Також він дав вказівку районному керівництву розібратися із зависокими цінами на м'ясо. Крім того, очільник області наголосив на тому, що варто забирати дітей із вулиць, залучити їх до занять спортом та мистецтвом, а при Будинках культури щоб працювала самодіяльність.

Головне питання, яке поставив Сергій Тулуб під час наради – чому, попри те, що район один із найбільших у області, Чорнобаївщина за економічними показниками почала пасти задніх. Зокрема, зменшуються надходження до державного бюджету, зарплата нижча від середньої по області, зменшується поголів'я худоби та виробництво молока. У відповідь голова Чорнобаївської райдержадміністрації Василь Корнієнко пообіцяв виправити становище і заявив, що до кінця року в районі не буде жодного працівника із зарплатою, меншою від мінімальної.

Друкувати   Версія для друку