ЗМІ ПРО ОБЛАСНУ РАДУ

Думками про умови праці ділилися з головою ОДА працівники діагностично-консультативного центру

«Черкаський край», №95, 27 листопада 2013 року

Минулої п'ятниці голова облдержадміністрації Сергій Тулуб та голова обласної ради Валерій Черняк зустрілися з персоналом обласного діагностично-консультативного центру. Пройшло сім місяців від часу відкриття цього закладу. За цей період було зареєстровано майже 150 тисяч відвідувань, а це близько 850 пацієнтів щодня. Роботу центру під час нещодавнього візиту на Черкащину вже оцінила міністр охорони здоров'я Раїса Богатирьова, яка відзначила професіоналізм лікарів та якість медичного обладнання.

– Я обіцяв, що пройде деякий час і ми зустрінемося з вами, аби подивитися, що за цей час зроблено та чи є позитивні зміни. За ці сім місяців я жодного разу не чув ні від кого поганого слова на вашу адресу. Ваш авторитет зростає, – звернувся до працівників закладу очільник облдержадміністрації, пропонуючи їм висловити свої зауваження та пропозиції.

У свою чергу медики розповіли, які нові можливості з'явилися після відкриття цього закладу та висловили своє бачення поліпшення робочого процесу. Завідувач нейрохірургічного відділення Денис Годлевський розповів, що раніше пацієнти відділення обслуговувалися на застарілому комп'ютерному томографі, діагностичні можливості якого були вкрай обмеженими. Із появою нового апарата з'явилася можливість обслуговувати нейрохірургічних пацієнтів на сучасній, більш точній апаратурі, причому в цілодобовому режимі. Завдяки цьому зросла кількість оперативних втручань. Так, якщо за дев'ять місяців 2012 року зроблено 190 операцій, то за цей рік їх уже проведено більше 300. Скоротився також час між початком захворювання чи травмою та початком лікування.

– Після встановлення нової апаратури вже проведено сім невідкладних втручань на хребті при травмі спинного мозку. У шести з цих людей – позитивні результати, п'ятеро будуть ходити. Раніше прогнози були б песимістичнішими, – навів приклад Денис Олегович.

Керівник області поцікавився у спеціалістів, чи не заважають роботі державних діагностичних кабінетів приватні структури. Виявилося, що все навпаки: люди йдуть до центру, тому що тут потужніша апаратура.

У ході обговорення цього питання голова ОДА ще раз наголосив, що всі послуги в діагностично-консультативному центрі є і будуть безоплатними.

Мова зайшла і про рівень оплати праці медиків. Сьогодні в центрі працює 198 осіб. Сергій Тулуб дав доручення директору Департаменту охорони здоров'я ОДА Володимиру Брожику перевірити штатний розпис працівників, визначити та врегулювати (у бік збільшення) рівень середньої заробітної плати.

Крім керівників відділень та лікарів слово взяли й медсестри закладу.

– Першими, хто спілкується з пацієнтами, знає про їх проблеми та недуги, є медична сестра. Це особлива ланка в медичній спільноті, яка постійно працює над удосконаленням своїх знань і вмінь. Досвідчені медсестри навчають молодих колег як працювати з хворими за принципом «до нетерплячих треба ставитися терпляче, сором'язливих – турботливо, образливих – тактовно, грубіянів – стримано, нерішучих – делікатно, але до всіх із добром, теплом і розумінням – розповіла заступниця головного лікаря з медсестринства обласної лікарні Лариса Хрєнова.

Також Лариса Зіновіївна повідомила, що наступного року Черкащині випала честь прийняти Всеукраїнський конкурс «Ескулап-професіонал».

Серед інших питань, з якими працівники закладу звернулися до керівника області, було й питання забезпечення житлом молодих фахівців. Адже, як висловився один із виступаючих, це допоможе залучити кваліфікованих спеціалістів на вакантні місця в обласній лікарні та діагностично-консультативному центрі. Керівник області відреагував на це питання і запропонував збудувати в Черкасах будинок для медиків, який був би недалеко від діагностичного центру та дав можливість медикам, особливо молодим спеціалістам, полегшити умови життя.

– Нам справді вдалося багато чого зробити в цьому напрямку. Так, якщо в період з 2000 року в області було виділено лише чотири квартири медичним працівникам, то за останні два роки їх виділено 34. П'ять із них – цього року, – підсумував обговорення Сергій Тулуб.

Завершуючи зустріч, очільник області пообіцяв медикам, що обласна влада й надалі робитиме все можливе, щоб медики Черкащини мали гідні умови праці та належний рівень її оплати.

Друкувати   Версія для друку