ЗМІ ПРО ОБЛАСНУ РАДУ

Кожна дитина має право

Ганна Шквар, «Черкаський край», №93, 20 листопада 2013 року

Цими словами починаються статті Конвенції ООН «Про права дитини», якій сьогодні минає 24 роки. З цієї нагоди до Черкас приїхали представники усіх районів області – учні старших класів, які пройшли відбір у перших турах конкурсу «Подорож по алеї правових знань».

Заключний етап проходив у формі тестових завдань. Дітям було запропоновано 50 досить каверзних, однак конкретних, запитань, кожне з яких стосувалося положень згадуваної Конвенції, яка містить 54 статті, що народилися внаслідок копіткої роботи найкращих юристів світу.

Перш ніж оголосити результати заключного туру, дітям, які знають, що серед їхніх прав задекларовано й право на ім'я, запропонували не просто представлятися, а й розповісти, хто з родичів це ім'я подарував дитині, що воно означає. Завдання вже не конкурсне, проте з ним кожен відмінно справився. А далі хлопчики й дівчатка у невеличких рефератах стисло розповіли, чим наповнені статті Конвенції, яке значення для життя й здоров'я підростаючого покоління має їх ретельне додержання в нашій країні.

Заступник голови обласної ради Василь Касян у своєму виступі зупинився на ряді положень Конвенції, зокрема щодо охорони здоров'я дітей. Адже не може не тривожити той факт, що навіть у перший клас значна частина дітей приходить уже із захворюваннями. Створення останнім часом сучасних лікарняних установ в обласному центрі є конкретним втіленням засад Конвенції «Про права дитини».

А далі настає урочиста мить і учасники конкурсу починають виходити за грамотами й пам'ятними подарунками, яких вони удостоєні як фіналісти творчого змагання. Абсолютним переможцем «Подорожі по алеї правових знань» стає Владислав Недоступ, одинадцятикласник середньої школи села Балаклея Смілянського району. Як розповів хлопчина, у його подальших планах – стати юристом, тож конкурс допоміг школяреві ствердитися у своїй меті.

Друкувати   Версія для друку