ЗМІ ПРО ОБЛАСНУ РАДУ

На Черкащині розвивають громадянське суспільство

Маряна Хохлова, «Черкаський край», №91, 13 листопада 2013 року

Створення програми розвитку громадянського суспільства обговорювали за круглим столом у Черкасах минулої п'ятниці.

Відкрив захід на тему «Створення сприятливих умов для діяльності інститутів громадянського суспільства в Черкаській області» вступним словом заступник голови Черкаської обласної ради Василь Касян. Серед учасників заходу були працівники органів державної влади та інститутів громадянського суспільства, а також експерти.

Василь Касян, зокрема, наголосив, що в області функціонує значна кількість інститутів громадянського суспільства – 722 громадські організації, 191 благодійна організація, 53 професійні спілки різної спрямованості.

Щодо фінансування, то цього року понад 1 млн. грн. було виділено для 12 різнопланових громадських організацій інвалідів та ветеранів. Також 77 тис. грн. було направлено на підтримку роботи громадських організацій та ініціатив із молодіжною сферою.

Під час дискусії розглядався проект регіональної програми розвитку громадянського суспільства в області на 2013-2015 роки. Вносилися зміни та пропозиції для максимального вдосконалення проекту.

Керівник програми розвитку громадянського суспільства Українського незалежного центру політичних досліджень Максим Лациба заявив, що Черкаська область – єдина, де ще жодного разу не переобирався склад громадської ради. Також він зазначив, що в нашому регіоні не проводяться конкурси для надання грантів. За його словами, для розвитку громадянського суспільства необхідно: створити максимально ефективний план дій, чітко розподілити фінансування та інформувати населення.

Представники влади та громадських об'єднань показали свою зацікавленість у доопрацюванні проекту та створенні якісного продукту. Остаточно узгодити програму заплановано на грудень, а її реалізацію хочуть розпочати вже з січня.

Друкувати   Версія для друку