ЗМІ ПРО ОБЛАСНУ РАДУ

Очільники релігійних громад зібралися за одним столом

Ганна Шквар, «Черкаський край», №90, 8 листопада 2013 року

Такої кількості священнослужителів у прес-центрі облдержадміністрації, очевидно, давно не було. Закликала їх влада на діалог щодо необхідності порозуміння в суспільстві.

У вступному слові голова облдержадміністрації Сергій Тулуб наголосив: така зустріч планувалася давно, її необхідність назріла заради того, щоб визначити шляхи співпраці. Особливої значимості ця розмова набуває тому, що відбувається напередодні початку 2014-го року, що оголошений Роком Тараса Шевченка, а також 60-річчя створення Черкаської області та 70-річчя визволення України від фашистських загарбників. Із заходами, запланованими до цих дат, учасників діалогу насамперед вирішено поінформувати. Начальник управління культури Наталія Джура детально повідомила, що вже виконано з наміченого зокрема до Шевченківських роковин, а що належить здійснити найближчим часом.

В області на сьогодні налічується 1200 релігійних громад і майже 1 тисяча священнослужителів, протягом останніх років споруджено в області понад 200 культових споруд. На переконання Сергія Тулуба, ці релігійні громади є потужною силою, яка спроможна багато чого зробити у справі духовного розвитку земляків, насамперед молоді.

У продовження цієї теми митрополит Черкаський і Канівський Софроній зупинився на ряді нагальних проблем, що вимагають негайного вирішення. Перш за все, вважає він, слід молоді кра¬ще вивчати історію Черкащини – бо хто її знає, знає практично всю історію України. Митрополит поділився думками і щодо якості освіти:

– Мій батько три роки вчився, але, крім усього іншого, вільно володів російською, українською, польською мовами. А я зараз питаю дяка, який навчається в університеті, які книги читає – у відповідь чую, що вчиться він по Інтернету. Запитую себе, чому наші діти їдуть навчатися в Польщу, Чехію. Недавно я сам благословив на таке навчання 15 наших дітей. Необхідно замислитися, чому це відбувається і подбати про належний сучасний рівень вітчизняної освіти.

Непокоїть владику загальний стан моралі суспільства, статистика, за якою лише церковних розлучень зафіксовано за рік дві тисячі, зовнішня реклама на черкаських вулицях. Не у захваті він і від європейських цінностей, тож переконаний, що треба зробити так, «щоб Європа просилася до нас». На переконання церковного ієрарха, настав час поставити при в'їзді до Черкас скульптурне зображення Георгія Побідоносця.

На цю пропозицію владика Іоанн з православної церкви Київського патріархату відгукнувся іншою: встановити поблизу Свято-Троїцької церкви в Черкасах пам'ятник загиблим воїнам УНР, серед яких було близько сотні черкасців. Церква готова поступитися частинкою виділеної їй землі заради цього – лише б закарбувати імена земляків, які боролися за Україну. Як безумовний позитив згадувана церква та її парафіяни оцінюють євроінтеграційні ініціативи Президента України. А щоб не розділяли віруючих людей жодні політичні бар'єри, митрополит Іоанн пропонує відійти від традиції, яка склалася в останні роки щодо вшанування жертв голодомору, – провести заплановані заходи консолідовано, представниками різних релігійних громад.

Владика Іларіон з Автокефальної церкви має ряд претензій до ЗМІ з тієї причини, що питання релігії на небосхилі черкаських медіа практично не висвітлюються, а слід було б розповісти суспільству про діяльність подвижників церкви – це мало б позитивний вплив на суспільство, молодь.

Глава об'єднання християн-баптистів Черкащини Василь Олійник зачепив питання того, хто в світських школах області буде навчати дітей християнській етиці. Насамперед, вважає Василь Миколайович, треба звернути посилену увагу на підготовку таких педагогів, їхній фаховий рівень. Цю тему продовжила Наталія Євтушенко, керівник черкаської приватної школи «Софія», в основу діяльності якої покладені методи й принципи християнської моралі.

Муфтій України Шейх Ахмад Тамім відзначив: у Черкаси він приїхав, попри заплановані й призначені на цей же час зустрічі в столиці. Вирушив до нас, щоб насамперед закликати до необхідності виховання молоді в дусі вічних цінностей. Щодо програм, за якими слід навчати юне покоління, то, на жаль, на його переконання, немає в них спрямованості на виховання духу патріотизму. Мусульмани України, запевнив він, вважають своєю головною метою «не давати ходу представникам екстремістських течій».

Отець Юліан із греко-католицької церкви б'є на сполох: за роки незалежності в Україні жінки наважились зробити 38 мільйонів абортів! Сам він щиро дивується, коли під час чергової зустрічі з гінекологами вони, лікарі, відмовляються зрозуміти тривогу священика, який виступає проти такого, на його переконання, злочину проти майбутнього держави.

Результатом зустрічі стало переконання всіх присутніх у необхідності створити координаційну раду, що має об'єднати представників усіх релігійних громад. Від влади до неї, як пообіцяв губернатор, буде делегований його перший заступник. Своє представництво матиме й обласна рада. На загальне обговорення будуть виноситися питання винятково важливі для суспільства, що налаштоване на толерантність, поміркованість, бажання співіснувати в мирі та взаєморозумінні між представниками усіх конфесій.

Сергій Тулуб запросив усіх присутніх взяти активну участь разом із парафіянами у святкових заходах, присвячених майбутнім визначним подіям у житті області й країни.

Друкувати   Версія для друку