ЗМІ ПРО ОБЛАСНУ РАДУ

Ніхто не забутий

Марта Рижова, «Вечірні Черкаси», №39, 25 вересня 2013 року

Культурно-патріотична акція «Бойовими шляхами Черкащини» урочисто стартувала 22 вересня у Черкаської області від фашистських загарбників.

В урочистому заході, присвяченому 70-ій річниці початку визволення Черкащини від фашистських загарбників, у Драбові побували і голова Черкаської облдержадміністрації Сергій Тулуб, і голова Черкаської обласної ради Валерій Черняк, і ветерани Великої Вітчизняної війни, члени колегії облдержадміністрації, члени президії обласної ради, керівники структурних підрозділів ОДА, представники громади Драбівщини.

– Справою честі влади і громади, якого б політичного забарвлення вони не були, є гідне вшанування полеглих героїв та створення гідного життя для наших ветеранів. Саме таке завдання ставить перед нами Президент України Віктор Янукович, і це завдання Глави держави успішно реалізується, – зазначив голова Черкаської ОДА Сергій Тулуб. – Більше того, щоденна турбота про ветеранів – у пріо¬ритеті обласної влади, і це не просто слова турбота про ветеранів – у пріоритеті обласної влади, і це не просто слова, а конкретні справи, конкретні результати. Майже 30 мільйонів гривень разової допомоги виплачено цього року 61 тисячі ветеранів та жертві фашизму. За три роки понад 167 ветеранів отримали ключі від автомобілів, майже 6 тисяч ветеранів забезпечено курортно-санаторним лікуванням, уперше за останні два роки ветеранам виділено 27 квартир, на виконання обласної програми для ветеранів «Турбота» спрямовано у першому півріччі цього року 22 мільйони гривень. Це наш святий обов'язок і реальна під¬тримка тих, хто виніс на собі та на своїх плечах весь тягар війни і тих, хто з честю виконав свою місію, урятував свою країну та країни Єв¬ропи від фашизму.

У Драбові Сергій Тулуб разом із головою облради Валерієм Черняком передали символ акції – альбом та гільзу з часточкою святої Черкаської землі, на якій відбувалися кровопролитні бої за свободу, – голові Черкаської обласної організації ветеранів та голові районної організації ветеранів Драбівщини.

– Майже 33 місяці Черкащина, перебуваючи під ігом фашистських окупантів, вела непримириму боротьбу за своє звільнення ціною великих людських втрат. Такий день прийшов 22 вересня 1943 року, відтоді ця визначна дата за участю місцевих органів влади та жителів Драбівського району відзначається щорічно. Символічно, що в день 70-ої річниці визволення жителів Драбівського району від фашистських військ у рамках всеукраїнської естафети пам'яті стартує обласна естафета «Бойовими шляхами Черкащини», старт якої – запалення вічного вогню всеукраїнської пам'яті і поваги переможців, започатковує голова Черкаської облдержадміністрації, Герой України Сергій Тулуб – щирий і надійний товариш ветеранської громади області, – зазначив голова Черкаської обласної ветеранської організації Володимир Веретільник.

Президент України Віктор Янукович основним завданням всеукраїнської естафети пам'яті визначає підвищення соціального захисту ветеранів. Серед завдань обласної естафети пам'яті, які визначив керівник Черкаської області Сергій Тулуб, – поглиблення співробітництва ветеранських організацій із місцевими органами влади по виконанню законодавства України на захист творців перемоги, увічнення пам'яті про подвиг старших поколінь у роки Великої вітчизняної війни, в тому числі при звільненні України і Черкаської області, захист правдивої історії про подвиг нашого народу в роки Великої Вітчизняної війни та утвердження в суспільній свідомості розуміння поваги і вдячності до поколінь переможців, приведення до ладу знаково-пам'ятних меморіальних споруд, місць поховань Великої Вітчизняної війни й активізація пошукових робіт, щоб жоден учасник визволення Черкаської області не залишився поза увагою влади.

Вічний вогонь у факелах молодь пронесла Драбовом. Урочистості завершилися святковим феєрверком, а вогонь пронесуть в усіх районах регіону.

Друкувати   Версія для друку