ЗМІ ПРО ОБЛАСНУ РАДУ

Ідей на «круглому столі» виникло чимало

«Черкаський край», №84, 18 жовтня 2013 року

У конференц-залі ЧНУ імені Богдана Хмельницького у вівторок ніде було яблуку впасти. Тема зустрічі за круглим столом, де зібралися керівники області, митці, не залишала нікого з присутніх байдужими. Особливо зважаючи на представлені на суд громадськості попередні напрацювання ідей, пов'язаних із датами, які будемо відзначати вже за кілька місяців.

Як наголосив на початку зустрічі голова облдержадміністрації Сергій Тулуб, зібратися в тако¬му колі виникла потреба, щоб спільно порадитися, почути різні пропозиції – стосовно створення позитивного іміджу області, піднесення престижності нашого рідного краю. У таких дискусіях важливо врахувати думки всіх – поважних керівників, наукової еліти, студентства, яке має можливість згодом, через роки, взяти участь у святкуванні також 250-річчя нашого українського генія. І – запросив усіх присутніх висловити власні думки щодо напрацю- вань, уже здійснених у дні підготовки до святкувань 60-річчя наймолодшої в Україні області та 70-річчя визволення Черкащини від німецько-фашистських загарбників.

Після розповіді про хід виконання цілої низки заходів до 200-річчя Тараса Шевченка (із 50 запланованих 18 вже практично завершені) заступник голови облдержадміністрації Тетяна Прітченко детально зупинилася на не менш важливих деталях, які мають уже з перших хвилин перебування гостей на Черкащині створити атмосферу піднесення, відчуття неповторності цієї землі, яка дала світові таку унікальну постать планетарного масштабу.

Мова про логотипи ювілеїв, книги, листівки, сувеніри, нагрудні знаки, футболки, навіть подарункові цупкі пакети, в яких гості повезуть придбані чи одержані в дарунок сувеніри, подарунки. Присутні мали можливість оглянути всі ці пропозиції на екрані й на ескізах, які були роздані учасникам «круглого столу». Результатом цих «оглядин» стала гостра дискусія, що розпочалася з виступів. Заслужений художник України Іван Фізер, відомий скульптор, абсолютно переконаний: треба при їх створенні обов'язково дослухатися до думки геральдистів, використати фаховий рівень професійних художників.

Цю думку митця гаряче підтримав голова облдержадміністрації. Є ще окрема думка щодо герба Черкащини. Вона збігається з переконаннями ряду митців, які багато років тому, під час проведення відповідного конкурсу, були збентежені, чи варто зображення голови конкретної історичної особи, Тараса Шевченка, робити символом краю.

До ювілейних дат Черкащина пропонує свої варіанти пам'ятних нагород. Свої думки з обговорених питань висловили заступник голови обласної ради Василь Касян, доктор історичних наук Анатолій Чабан, заслужений художник України Олександра Теліженко, заслужений діяч мистецтв України Віктор Клименко, голова обласної організації Національної спілки письменників Валентина Коваленко, науковці з Черкас і Умані.

Підсумовуючи розмову, Сергій Тулуб подякував присутнім за небайдужість до окреслених проблем, дав окремі доручення ряду посадовців і запропонував:

– Є необхідність створити вищу раду митців Черкащини – на сесії обласної ради наділити м певними повноваженнями щодо виготовлення продукції, яка виробляється на теренах Черкащини. А протягом найближчих двох тижнів розглянути всі пропозиції за окремими групами (від художників, письменників). Стосовно сувенірів, то вони мають бути доступними пересічному українцю, а побачені тут картини, вишиті шовком, золотом, не відповідають таким вимогам. Сувеніри повинні мати одну спільну рису – щоб зрозуміло було, звідки вони походженням, нагадували про прекрасний наш край, Черкащину.

Друкувати   Версія для друку