ЗМІ ПРО ОБЛАСНУ РАДУ

Не штрафувати, а попереджати

Олександр Гончаренко, «Черкаський край», №81, 9 жовтня 2013 року

Не штрафувати підприємства, а вести профілактику правопорушень – таку мету проголосили під час Дня відкритих дверей обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України з питань захисту конкуренції.

У заході взяли участь заступник голови Антимонопольного комітету України – державний уповноважений Лариса Колісник, заступник голови облдержадміністрації Анатолій Івашкевич, перший заступник голови обласної ради Володимир Вовченко, голова обласного територіального відділення Олександр Гладський, а також уповноважені особи від зацікавлених структур.

Як повідомили під час зустрічі, з початку року фахівці обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України розглянули 70 заяв про порушення та провели двадцять перевірок суб'єктів господарювання, органів влади та місцевого самоврядування. За дев'ять місяців року викрито понад сто порушень законодавства про захист економічної конкуренції. Із понад мільйона гривень штрафів, застосованих до порушників, сплачено понад 600 тисяч гривень.

– Економічний ефект від припинених порушень сягає понад 170 мільйонів гривень, – зазначив голова обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України Олександр Гладський.

Найпоширеніша категорія порушень законодавства про захист еко¬номічної конкуренції – зловживання монопольним становищем. За вказаний період фахівці обласного тер-відділення розглянули двадцять аналогічних справ і припинили понад два десятки порушень.

Цьогоріч розглянуто справи про зловживання монопольним становищем Тальнівським комунальним підприємством «Водоканал», Жашківським виробничим управлінням житлово-комунальноого господарства, ПАТ «Комунальник». Ці підприємства грішили при розрахунках тарифів на водопостачання та водовідведення, формування яких йшло урозріз із передбаченими урядом Порядками формування тарифів. Кожне із підприємств «заробило» від тер-відділення АМКУ по 66 тисяч гривень штрафу. Хитрували з тарифами на ветеринарні послуги й державні районні лікарні ветмедицини – Корсунь-Шевченківська, Чигиринська та Шполянська. Кожна отримала від тервідділення АМКУ по 42 тисячі штрафу.

Серед порушників антимонопольного законодавства опинилась і низка інших комунальних підприємств. На ринку послуг з технічного обслуговування автомобілів у період гарантійного строку їх експлуатації монопольним становищем, як стверджують у тервідділенні АМКУ, зловживали TOB «Богдан-Логістик» та «Колос-Авто». Зловживання монопольним становищем фахівці тервідділення АМКУ побачили і в діях ПАТ «Черкасиобленерго».

Виявляли порушення і щодо недобросовісної конкуренції. Найчастішим порушенням тут було поширення інформації, що вводила в оману споживачів.

Втім, як наголосили під час зустрічі представники комітету, головна мета їхньої діяльності – не накладати штрафи на суб'єктів господарювання, а здійснювати профілактику правопорушень.

Друкувати   Версія для друку