ЗМІ ПРО ОБЛАСНУ РАДУ

Всеукраїнська естафета, присвячена 70-річчю визволення Черкащини від німецьких загарбників, стартувала у Драбові

«Прес-Центр», №39, 25 вересня 2013 року

Святкування 70-річчя визволення Черкащини від німецько-фашистських загарбників стартувало у Драбові 22 вересня. В урочистій факельній ході взяли участь голова Черкаської облдержадміністрації Сергій Тулуб, голова Черкаської обласної ради Валерій Черняк, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації та ветерани Великої Вітчизняної війни.

Визволення Драбівщини поклало початок визволенню Черкаської області у ніч із 22 на 23 вересня. Відтоді щороку у вересні жителі Черкащини відзначають одну з найважливіших дат в історії краю – День визволення від німецько-фашистської навали.

– Уже кілька місяців Україна відзначає на державному рівні особливу дату своєї історії – звільнення міст і сіл від кричневої чуми, битва за визволення України тривала майже два роки. Початком цієї знаменної події став грудень 1942 року, а вже через 8 місяців солдати Червоної армії вигнали окупантів із Драбівщини – це була перша звільнена від окупантів територія Черкащини, – зазначив голова Черкаської облдержадміністрації Сергій Тулуб, ушанувавши разом із присутніми загиблих солдатів війни хвилиною мовчання.

Так у Драбові урочисто стартувала культурно-патріотична акція «Бойовими шляхами Черкащини»: у пам'ять бійців, загиблих у роки Великої вітчизняної війни, та на знак глибокої щирої пошани до нині живих від району до району передаватиметься символ акції – альбом та гільза із часточкою черкаської землі.

– Найважливіше завдання всеукраїнської естафети пам'яті, як відзначає Президент України Віктор Янукович, це підвищення соціального захисту ветеранів. Серед завдань обласної естафети пам'яті, наголошує очільник нашої області Сергій Тулуб, поглиблення співробітництва ветеранських організацій з місцевими органами влади для виконання законодавства України на захист творців перемоги, увічнення пам'яті про подвиг нашого народу в роки Великої Вітчизняної війни та утвердження в суспільній свідомості розуміння поваги і вдячності до поколінь переможців, в тому числі й до тих, хто нині живе, наших земляків – ветеранів війни, приведення до ладу знаковопам’ятних меморіальних споруд, місць поховань загиблих у роки Великої вітчизняної війни і активізація пошукових робіт, щоб жоден учасник визволення рідного краю не залишився поза увагою влади, – сказав під час урочистостей голова обласної ветеранської організації Микола Веретільник.

Майже шість місяців буде палати перехідний вогонь у межах Черкаської області. Це буде вогонь пам'яті про полеглих і тих, хто не дожив до сьогодні, учасників великої війни, це буде вогонь щирої і всенародної вдячності та поваги живим переможцям. Вічний вогонь є символом їхнього життя сьогодні.

Учасники вшанувань у Драбові низько вклонилися ветеранам, висловили щиру подяку за підтримку і побудову незалежної України. Вдячність на Черкащині ветеранам передається не тільки на словах. З метою поліпшення життєвих умов ветеранів війни в області у рамках реалізації соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича розроблена та активно реалізується комплексна програма «Турбота». За останні три роки ветерани отримали 305 автомобілів, понад 6 тисяч пройшли оздоровлення в санаторно-курортних закладах, 3761 забезпечено інвалідними візками. Лише цього року на соціальний захист ветеранів спрямовано понад 30 мільйонів гривень.

Вічний вогонь пам'яті у Драбові передали далі: він пройде бойовими шляхами Черкащини. Молодь перед факельною ходою присяглася продовжити подвиги, захищати Вітчизну, незалежність та територіальну цілісність України, шанувати державні символи, пронести факел вічного вогню міцної пам'яті разом із теплом своїх сердець від роду до роду, від покоління до покоління.

Друкувати   Версія для друку