ТРИБУНА ДЕПУТАТА

Віктор Беззубенко: «У політиці до якогось часу я себе не бачив» - інтернет-видання «Прочерк», 24 січня 2011 року

Як і багато черкаських новоспечених політиків, перший заступник міського голови Черкас Віктор Беззубенко потрапив у владу з бізнесу. Нині він також є депутатом обласної ради від Партії регіонів і має потужного патрона у Києві. Адже Віктор Анатолійович є радником керуючого Державним Управлінням Справами Президента України.

– Як вам на посаді першого заступника мера Черкас?

– Мені і легко і важко. Легко, бо я потрапив у професійну команду на чолі з мером, бо я на цю посаду делегований Партією регіонів, потужною силою, яка на сьогодні взяла відповідальність за економіку в області, місті. Мені легко, бо в області є потужний губернатор, на якого ми рівняємося. А складно мені, бо в державі, у суспільстві є великі виклики, пов’язані у першу чергу з економічною кризою. Тож усі ті рішення, що приймаються на рівні держави, в органах місцевого самоврядування, вони, у першу чергу, будуть пов’язані з економікою. І ті напрямки, які входять у сферу моєї відповідальності, – а це економіка міста, бюджетний департамент, управління власністю міста, – вважаю важкими, але саме вони зорієнтовані на вирішення нинішніх економічних проблем.

– Ви сказали, що вас делегувала партія. Чи доводиться вам все-таки перед керівництвом вашої партії звітувати за вирішення тих чи інших питань, за ті процеси, що відбуваються в мерії?

– Усі дії політичних сил Партії регіонів і Вільних демократів були узгоджені до мого призначення першим заступником. І у губернатора Сергія Тулуба і у міського голови Сергія Одарича є чітке бачення розв’язання усіх тих проблем, які є в місті Черкаси і області. У них нині нема ні однієї конфліктної ситуації, які ви могли вбачати до цього, які були спровоковані, у першу чергу, якимись виборчими кампаніями. Зараз всі дії узгоджені. І всі дії направлені тільки на те, щоб з приходом Партії регіонів, з узгодженими її діями з вільними демократами кожен черкащанин відчув, що їхнє життя і їхнє перебування в місті Черкаси стало комфортнішим. Це найголовніша ціль. І ми не повинні декларувати ці дії. Вони повинні бути задекларовані конкретними справами. Так, як це робить губернатор. Він сказав, що музей Шевченка в Каневі буде відкритий в конкретні терміни, і так і було. І обласна дитяча лікарня, яка простояла десяток років, буде здана у зазначений термін. Це конкретні дії, які черкащани можуть бачити і відчувати в своєму житті. Так працюватиме й міська влада.

– Чи вистачить коштів?

– Зараз кошти Мінфіну по бюджету закладені такі, що у нас йде недофінансування делегованих державою повноважень. І ми сподіваємося, що знайдемо джерела, як цю ситуацію виправити.

– На вашу думку, чи слід було ухвалювати програму соціально-економічного розвитку Черкас без конкретних цифр?

– Чому так сталося? Тільки з однієї причини. Ми дуже виважено підходимо до кожної цифри. Програму обов’язково потрібно було ухвалювати. А законом передбачено, що її можна прийняти без цифр. Зараз ми відпрацьовуємо кожну цифру. А бюджет розвитку настільки незначний, що хочеться його направити у найболючішу і необхіднішу частини економіки розвитку міста. Він зараз відпрацьований і буде переданий у комісію на розгляд. Ми прислухаємося до депутатів і думаємо, що депутатський корпус прийме виважене і правильне рішення.

– Директор департаменту бюджетної політики Наталія Джуган казала, що через дефіцит бюджету цьогоріч бюджетникам не вистачатиме на два-три останні місяці зарплати. Можливо, вже визначилися як вирішити питання?

– Ми над цим працюємо. Робимо все, щоб вирішити це питання і у великій мірі розраховуємо на рішення Верховної Ради. Сподіваємося, що на рівні держави бюджет буде під кориговано.

– Ви не публічна людина. До виборів у політиці вас не було помічено. Все-таки, хто вас делегував на посаду першого заступника?

– Я заступник голови міської організації Партії регіонів. Мене делегувала міська організація, яку очолює Сергій Отрешко. Щодо моєї публічності, то скажу вам, що у вас сьогодні видатний день. Адже публічність людини від ЗМІ залежить. Ви сьогодні перший раз спілкуєтесь з першим заступником міського голови і робите його публічною людиною. Що ж до керівного досвіду, то зазначу, що я з 90-го року на керівних посадах. Був головним механіком Черкаського заводу керамзитного гравію, заступником директора компанії «Євросервіс», генеральним директором цієї компанії. Тобто, я в компанії «Nissan» (ТОВ «Євросервіс 2000» є офіційним дилером компанії «Nissan» у Черкасах – ред.) був публічною людиною. Мене знали у Києві, мене знали наші дилери по всій Україні. Тобто в тій сфері, де я працював, я був публічним. У політиці до якогось часу я себе не бачив. Враховуючи, що я зробив в політику крок, то думаю, що буду публічним.

– Готові і до публічного обговорення бюджетного процесу? Адже розподіл коштів – традиційно закрита і конфліктна тема…

– Я хочу, щоб бюджетна політика міської ради була зрозуміла кожному черкащанину. У ЗМІ ми розміщуватимемо інформацію щодо цього. Кожен черкащанин знатиме, як буде використана кожна копійка.

Вважаю, що чим більше черкащани будуть поінформовані про бюджет, тим менше буде питань. От погляньте, бюджет розвитку у нас становить 42 млн. грн. Для того, щоб розв’язати перші актуальні проблеми міста, потрібно 177 млн. грн. І от черкащани повинні розуміти, що у нас в руках 42 млн. грн., і маючи ці кошти, потрібно вибрати найболючіші точки, спрямувати кошти у таке русло, щоб місто розвивалося. Повинна бути політика держави на створення робочих місць тощо. Промисловість повинна запрацювати. Поки в рядового черкащанина не з’являться гроші у кишені, поки черкащани не почнуть купувати квартири, автомобілі, то економіка не зрушиться з місця. Тож ми повинні створювати інвестиційні проекти, знайти можливість співпраці з підприємцями, які в першу чергу, задіяні в виробництві.

– Ви перейшли з бізнесу у політику. Нині крім як міськвиконкому ви ніде не працюєте?

– Згідно чинного законодавства я не працюю в комерційних напрямках. Я до бізнесу зараз не маю ніякого відношення крім тих підприємств, де вважаюся засновником.

– Які це підприємства?

– Скажу так: у в компанії «Євросервіс» я не є засновником. Я засновник черкаського підприємства «Автотехпром», засновник Черкаської рибоводо-меліоративної станції, що на Звенигородщині розводить рибу.

– Які у вас зв’язки з нинішньою столичною владою? Не так давно Сергій Одарич у одному з інтерв’ю казав, що всі успішні проекти зав’язані на особистих зв’язках.

– Я радник керуючого Державним Управлінням Справами Президента Андрія Кравця. Тобто тут мова йде про стосунки з цим керівником. Але використовувати особисті зв’язки… У нас не повинно бути особистих зв’язків. А от отримувати державну підтримку можна і потрібно. Це буде тільки на користь черкащанам.

Назарій Вівчарик інтернет-видання «Прочерк», 24 січня 2011 року

Друкувати   Версія для друку