ТРИБУНА ДЕПУТАТА

«Зберегти землю і Україну ми зможемо лише об'єднавшись» на Канівщині аграрії влаштували «хліборобську толоку»

Лариса Зелененко, «Черкаський край», 33, 16 серпня 2017 року

Цей день, 12 серпня, видався по справжньому жнивно спекотним. Але звичні до всіляких випробувань селяни наче й не звертали на спеку уваги. Звідусіль до сільського стадіону в селищі Степанецькому прибували іменинники торжества – фермери, трактористи, комбайнери, різноробочі. Разом з ними приїхали також самодіяльні артисти. На свято прибули сотні жителів із навколишніх сіл, які віднедавна об'єдналися в одну громаду. Гостей вітали організатори хліборобської толоки – голова обласної організації Аграрної партії Украни Віктор Полозов, директор місцевого господарства СТОВ «Агрокомплекс «Степанецьке» Микола Бабич, голова Степанецької об'єднаної територіальної громади Олександр Єременко.

Господарі землі

У центрі уваги обжинкового свята – люди, які важкою працею роблять «живою» і родючою нашу українську землю. По-святковому одягнені, усміхнені. Сьогодні вони у доброму настрої. Бо зібралися разом майже двадцять фермерських господарств, аби разом пройти почесним колом і засвідчити, що вони – одна велика хліборобська родина.
Святкову ходу розпочали господарі обжинкового свята – місцева делегація СТОВ «Агрокомплекс «Степанецьке». Як символ достатку і краси нашої землі кожна делегація несла на українському рушнику коровай, випечений із зерна цьогорічного урожаю. Хлі¬бороби й артисти приїхали із села Павлівки з господарства ТОВ СНЦ «Мир Сем». Прибули керівники степанецького фермерського господарства «Хлібний колос» Андрій Мікулін, фермерського господарства із Беркозівки Володимир Топалов, із Мартинівки – його колега Ігор Коваль, з фермерського господарства «Пустовий» – Микола Пустовий. До речі, його сусід і друг із Литвинця Василь Тертичний також очолює фермерське господарство, назване за аналогією - «Тертичний». На Канівщині успішно діє ще одне господарство, назване прізвищем засновника, – це «Савчук» Сергія Савчука з Попівки. ТОВ «Канівське ПВХ» представив Сергій Рожнатовський. У почесному колі трударів – делегація на чолі з керівником ПП «Обласний торговий дім Черкасиагро» Руслан Булах. А також Іван Кульша керівник СТОВ «Степанське».
Церемонію нагородження організаторів та учас¬ників «Хліборобської толоки-2017» провели голова обласної організації Аграрної партії України Віктор Полозов, голова Степанецької об'єднаної територіальної громади Олександр Єременко та молодий агроном Євген Фещенко. Першим, і цілком заслужено, нагороду за активну участь у фестивалі хліба – пам'ятну статуетку від Аграрної партії України та почесну грамоту Степанецької об'єднаної територіальної громади – отримує колектив СТОВ «Агрокомплекс «Степанецьке» (керівник Микола Бабич). Далі керівник кожного фермерського господарства вручав нагороди своїм кращим працівникам. Це були в основному сертифікати на побутову техніку. А самодіяльні артисти радували чудовими піснями.
– Все життя я прожила у Степанцях, але такого щирого свята у нас ще не було, – розповідає Ольга Бобир. – А як погарнішало Степанецьке, відколи тут господарює Бабич! Люди мають роботу і гарну зарплату. Допомагає він і школі, і будинку культури, і садочку. Збудував церкву. Все робить для людей.

Лідер – це особистість і людина

Займатися сільськогосподарським бізнесом тренер з греко-римської боротьби Микола Бабич розпочав близько п'ятнадцяти років тому. Спільно з товаришем розпочали бізнес у селищі Степанецькому. Тут усе було занедбане. Колишній радгосп просто зник, село занепадало. Люди без роботи, молодь виїжджає. Перший засів був 200 гектарів. Через півтора десятка років селище не впізнати. Це справжнє європейське село, з розвиненою інфраструктурою, заможними людьми.
Господарювати Микола Бабич почав з наведення порядку на сільських вулицях. Спочатку це робили його працівники, згодом підключилися і жителі Степанецького.
Наразі СТОВ «Агрокомплекс «Степанецьке» міцно стоїть на ногах. Збирають високі врожаї елітного репродуктивного насіння пшениці, сої, кукурудзи, ячменю, соняшнику, гороху. Оновили автопарк. Гідно оплачувану роботу мають близько 70 осіб. Завдяки Миколі Бабичу у селищі вперше за всю історію його існування (70 років) була збудована церква. Наразі тут проходять богослужіння, для сім'ї священика Української православної церкви надане житло. У Степанецькому збудовано найкращий у районі стадіон. Сільськогосподарське підприємство взяло шефство над дитячим садочком. Відчутну допомогу отримують також села Горобіївка Канівського району та Кичинці Корсунь-Шевченківського. Люди вчасно отримують паї – по тонні зерна за кожен гектар оренди.
Трохи більше місяця тому Миколу Бабича обрали головою районної організації Аграрної партії України. Саме тоді до партійної організації вступили 23 особи. Тоді ж виникла ідея провести хліборобське свято. Доклали немало зусиль, і свято вийшло яскраве, багатолюдне, змістовне. Приїхали гості із сусідніх районів, з Київщини. Не було лише з невідомих причин Канівського районного керівництва.
Позитивним моментом Микола Бабич вважає те, що канівські аграрії нарешті об'єдналися. Цю ж думку підтверджує і голова обласної організації Аграрної партії України Віктор Полозов:
– Аграрії повинні об'єднуватися, щоб спільно вирішувати і нагальні, і стратегічні питання. Впевнений, що саме завдяки аграріям Україна підніметься морально, духовно, економічно.
Митці додають наснаги

Упродовж усього свята лунала музика. Кожне фермерське господарство привезло на «Хліборобську толоку» своїх кращих митців. Пісенні гурти, троїсті музики, дуети, солісти – усі дарували гарний настрій.
Коли ведуча Наталя Джура оголосила, що на сцену запрошується заслужена артистка України Ніна Мирвода, глядачі зреагували бурхливими оплесками. Співачка виконала кілька відомих українських пісень. Співала проникливо, зворушливо. Глядачі тепло зустріли і молоду виконавицю, лауреата міжнародних конкурсів, переможницю «Слов'янського базару-2015» Анну Твердоступ. У репертуарі обох виконавиць є пісні, автором текстів яких є Ніна Жук.
Цього святкового вечора прозвучало кілька пісень на її слова: «Абрикосове літо», «Три сестри», а також пісня «Діалог батька з сином», яка народилася зовсім нещодавно у співавторстві з композитором Ігорем Баланом.
Того вечора, за прогнозами астрономів, мав бути найбільший цьогоріч зорепад. Кажуть, треба загадати бажання і воно неодмінно збудеться. В організаторів цьогорічної «Хліборобської толоки» є дуже гарне бажання, яке вони озвучили зі сцени, – наступного року провести фестиваль з медом. І це бажання неодмінно повинно збутися.

Друкувати   Версія для друку