Історія черкаського земляцтваГромадська організація вихідців з Черкащини у місті Києві розпочала свою діяльність 15 жовтня 1998 року. Цього дня було проведено установчі збори, де зареєстровано 128 учасників. У заході приймали участь Іван Лутак, Галина Буркацька, Микола Білоблоцький, Олександр Ткаченко та керівництво Черкаської області.

Рішенням зборів було затверджено Статут, план роботи та обрана Рада Земляцтва. Борису Пономаренку, Лілії Поречкіній та Юрію Скализі було доручено підготувати необхідні документи і зареєструвати організацію під назвою «Черкаське земляцтво «Шевченків край» у м. Києві».

Першим головою земляцтва було обрано Голову Верховної Ради України Олександра Ткаченка, наступним, впродовж 7-ми років, керівником був заступник Київського міського голови Юрій Розсада. Останні шість років земляцтво очолює Герой України Петро Шилюк.

На сьогодні кількість членів Черкаського земляцтва нараховує біля 560 осіб, крім того, до організації надходять нові заяви на вступ до організації. У діючій Раді земляцтва працює 32 особи. За рішенням Зборів земляцтва одного із членів Ради делегує нинішнє керівництво Черкаської області, тож на сьогодні цю почесну роботу виконує заступник голови обласної ради Василь Касян.

При земляцтві, в орендованому приміщенні по вул. Басейній 1-2, діє Виконавча дирекція (Олена Матвійчук), створена жіноча громадська організація. Тут усі бажаючі завжди можуть отримати консультативну та організаційну допомогу.

Черкаське земляцтво входить до земляцького об’єднання – «Асоціація земляцтв областей України». Слід відмітити, що у складі організації на сьогодні представлені 19 земляцтв різних регіонів України. З метою координації роботи з іншими земляцькими організаціями та адміністрацією м. Київ була підписана Угода про співпрацю між земляцтвами областей України та Київською міською держадміністрацією.

У земляцтві працює близько 30 народних депутатів різних скликань, 14 генералів різних родів військ, 12 академіків, 17 професорів, 17 членів творчих національних спілок України.

Ми пишаємось, що у складі організації працюють 6 Героїв України та Героїв Соціалістичної праці, багато відомих в Україні та за її межами людей. Членами земляцтва проведено безліч різноманітних благодійних та культурно-мистецьких заходів.

На сьогодні земляцтво «Шевченків край» виконує координуючі функції серед земляцтв областей України, активно працює над виконанням Плану спільних заходів, погоджених з рідною областю, готується гідно відзначити шести десятирічний ювілей області та 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка.

Восени 2013 року Черкаське земляцтво відзначатиме свій 15-річний ювілей. З цього приводу планується провести чергові звітно-виборні збори, де будуть проаналізовані здобутки та визначено завдання на найближчий період діяльності організації.