Свобода і соборність – це мудрість та взаємоповагаСвобода і соборність – це мудрість та взаємоповага    Як повідомлялось нижче на нашому сайті, сьогодні в академічному обласному українському музично-драматичному театрі ім. Т.Г. Шевченка відбулись урочистості з нагоди відзначення Дня Соборності та Свободи України. У них, зокрема, взяли участь голова обласної ради Валерій Черняк та перший заступник голови облдержадміністрації Сергій Рябцев.

Незрозумілим, і навіть ганебним є випадок, що трапився під час відкриття урочистої частини святкувань. А саме – поведінка групи громадян, серед яких, зокрема, й двох депутатів обласної ради (Любов Майборода та Наталія Старікова), котрі під час виконання Державного Гімну України вийшли на сцену театру та влаштували не що інше як акцію самопіару.

Оскільки святковий захід було ініційовано обласною владою, а в ньому взяло участь широке коло громадськості області, цілком зрозумілою стає мета організаторів та виконавців акції. Нехтуючи усіма правилами поведінки та особистої моралі, ці депутати яскраво продемонстрували неповагу до гімну власної держави та усіх присутніх. Користуючись приміщенням та зібраною аудиторією, учасники акції провели свій мітинг незважаючи на бажання людей, що прийшли на обласні урочистості з нагоди Дня Соборності та Свободи України.

Таким чином, виникає логічний висновок – ця спланована акція має політичний характер та проведена з метою провокації влади, дезорієнтації та роз’єднання громадян, спекулювання їх емоціями та почуттями.

Ця ситуація є абсолютно не цивілізованою, особливо для рівня депутатів обласної ради, котрі маніпулюють громадською думкою, сіють непорозуміння у суспільстві та постійно лихословлять на владу звинувачуючи її у бездіяльності. В той час як самі, позиціонуючи себе як опозиційна сила, не зробили жодної конкретної справи для підвищення добробуту черкащан. Як і раніше, нині серед їхніх «досягнень» – політичні провокації, пустослівні промови та суцільний популізм.

Відповіддю влади на демагогію таких «діячів» є реальні справи та конкретні показники, яких вдалось досягти в соціально-економічному та культурному розвитку Черкащини. Займаючи державницьку позицію, обласна влада системно працює задля забезпечення належного рівня життя населення, виконання соціальних гарантій та підвищення добробуту людей. Замість того, щоб долучитися до спільних дій (адже розвиток Черкащини це не лише завдання влади, а й опозиції), багато політиканів свідомо перекручують очевидні досягнення влади. Напевно вони вважають, що їх популістські лозунги та заходи приносять людям більше користі, ніж газифіковане село, освітлена вулиця чи відновлений ФАП.

Тож і сьогодні влада, дотримуючись елементарної етики, не відреагувала на провокацію, як того очікували її організатори. Факт виявлення неповаги до державної символіки є неприпустимим для будь-якого свідомого громадянина, а тим більше для депутатів обласної ради, яких громадяни уповноважили контролювати дотримання законності, а не бути прикладом її порушення.

Не опускаючись до ведення публічної полеміки та взаємозвинувачень, влада залишила право оцінювати дії учасників акції самим людям, котрі добре розрізняють слово і діло.

Звичайно, ми живемо в незалежній демократичній державі, де кожен має право на власну думку та її відстоювання. Проте не слід це право плутати з хамством і вседозволеністю. Свобода і соборність – це зрілість, мудрість та повага до інших.


Відділ інформаційного забезпечення та взаємодії
із засобами масової інформації
Друкувати   Версія для друку