В обласному музеї презентували виставку Народного художника України Василя ГурінаВ обласному музеї презентували виставку Народного художника України Василя ГурінаДнями дирекція художніх виставок України спільно з Черкаським обласним художнім музеєм презентували виставку творів Василя Івановича Гуріна, присвячену до 80-річчя з дня його народження.

Василь Іванович народився 18 березня 1939 р. у с. Первомайське в Криму. Закінчив Сімферопольське художнє училище та Київський державний художній інститут (тепер НАОМА), де навчався у Миколи Писанки, Карпа Трохименка, Миколи Стороженка, а також у творчій майстерні Сергія Григор'єва.

В обласному музеї презентували виставку Народного художника України Василя ГурінаЗ 1969 року до останнього дня свого життя викладав у Академії мистецтв, будучи професором (з 1987 року) та завідувачем кафедри живопису і композиції (з 1989 року). З 1993 року керував навчально-творчою майстернею станкового живопису.

З 1997 був членом Академії мистецтв України та по 2005 рік очолював Київську організацію Національної спілки художників України.

Учасник багатьох мистецьких виставок. Працював у жанрі натюрморту, портрета, пейзажу, створював тематичні цикли.

В обласному музеї презентували виставку Народного художника України Василя ГурінаРоботи майстра у галузі станкового живопису, його пейзажні композиції розкривають уміння переконливо відтворювати неповторне розмаїття краси України. Його твори позначені символізмом, оригінальною композицією, пошуками співвідношень теплих і холодних фарб.

Герої тематичних картин – люди, котрі, пройшовши через складні життєві випробування, зберегли віру у прекрасні ідеали, сповнені доброти і душевної щедрості.


В обласному музеї презентували виставку Народного художника України Василя ГурінаРоботи Василя Івановича проникливі, чуттєві та емоційні. Залишаючись вірним реалістичній школі живопису, він уникав схоластики умовності або натуралізму.

Останні роки творчості майстра присвячені оспівуванню та возвеличенню природи. Неповторні ліричні пейзажі завжди несуть у собі світло та позитив.

Живописець завжди залишався незалежним, писав саме те, що його хвилювало та надихало.

В обласному музеї презентували виставку Народного художника України Василя ГурінаЗавдяки багаторічній творчій діяльності, прекрасним людським якостям Василь Іванович здобув заслужений авторитет серед колег, широких кіл мистецької громадськості, студентів, численних шанувальників і прихильників його таланту.

Як митець він зробив неоціненний творчий внесок у національну культурну спадщину, виховав плеяду художників, знаних у всьому світі.

В обласному музеї презентували виставку Народного художника України Василя ГурінаТвори Василя Гуріна зберігаються в Дирекції художніх виставок України, Національному художньому музеї України, Музеї історії Києва, галереях та приватних колекціях України та за її межами.

Перестало битися серце Василя Івановича 10 вересня 2018 року. Похований митець на Звіринецькому кладовищі у Києві. Однак справу художника продовжують син та онук, а його творчий доробок завжди нагадуватиме про великий талант майстра.

Виставка діє до 15 травня 2019 року.


Виконавчий апарат обласної ради

Друкувати   Версія для друку