Фінансування галузі медицини Черкаської області у 2019 році: цифри і об’єктиФінансування галузі медицини Черкаської області у 2019 році: цифри і об’єктиНаприкінці минулого року депутатами обласної ради схвалено кошторис області на 2019 рік, де передбачено фінансування важливих галузей розвитку області, а днями – представлено перспективний план на найближчі роки – Стратегію розвитку Черкаської області до 2020 року. за словами керівництва області, це та основа, що формуватиме життєдіяльність нашої області на найближчі три роки. У документі відображені першочергові розвиткові та інфраструктурні проекти у сферах економіки, надання адміністративних послуг, транспортної інфраструктури, охорони здоров’я, освіти, культури і спорту.

Характеризуючи обидва головні документи життєдіяльності області слід відмітити, що значна увага приділятиметься фінансуванню медичної сфери. Нині на Черкащині розпочали процес будівництва 23 лікарських амбулаторій, які будуть забезпечені новим та сучасним обладнанням, автомобілями та системою телемедицини. В результаті понад 74 тисячі мешканців області будуть охоплені якісними медичними послугами.

Фінансування галузі медицини Черкаської області у 2019 році: цифри і об’єктиЗа словами першого заступника голови обласної ради Валентина Тарасенка, заплановано здійснити ряд заходів із покращення матеріально-технічного забезпечення і ремонту обласних медичних комунальних закладів. На ці цілі депутатами обласної ради вже передбачений відповідний фінансовий ресурс.

Так, заплановане придбання для КНП «Черкаська обласна лікарня Черкаської обласної ради» системи рентгенологічної агіографічної у сумі 24 000,0 тис. грн. Передбачено 25 000,0 тис. грн на придбання комп'ютерного томографа та 14 500,0 тис. грн для створення Центру високодозової хіміотерапії з трансплантацією аутологічних гемопоетичних стовбурових клітин кісткового мозку та периферичної крові у КНП «Черкаський обласний онкологічний диспансер Черкаської обласної ради» (відповідно до схваленої обласної програми http://oblradack.gov.ua/novini/5931-deputati-oblasnoii-radi-uhvalili-programu-transplantacii-autologchnih-gemopoetichnih-stovburovih-kltin.html).

Фінансування галузі медицини Черкаської області у 2019 році: цифри і об’єктиСеред іншого, також виділяється 2 000,0 тис. грн на придбання комп'ютерного томографу для КНП «Черкаська обласна стоматологічна поліклініка Черкаської обласної ради»; 2 400,0 тис. грн на проведення ремонту ангіографічної системи КНП «Черкаський обласний кардіологічний центр Черкаської обласної ради», що вже відпрацювала більше 20 років, та ще 400,0 тис. грн для придбання в кардіоцентр монітора пацієнта реанімаційного.

На сьогодні, наша область – одна із небагатьох в Україні, де відсутня централізована оперативно-диспетчерська служба екстреної медичної допомоги. Тому одним із пріоритетів є будівництво головного корпусу Центру екстреної медичної допомоги з єдиною централізованою диспетчерською службою у місті Черкаси. На сьогодні, з обласного бюджету вже передбачено 2 230,0 тис. грн для забезпечення співфінансування на придбання апаратно-програмного комплексу оперативно-диспетчерської служби КУ «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Черкаської обласної ради».Фінансування галузі медицини Черкаської області у 2019 році: цифри і об’єкти

Важливим є також підготовка приміщень до встановлення відповідного обладнання, поточний і капітальний ремонт медичних установ. На виготовлення проектно-кошторисної документації та проведення капітального ремонту блоку приміщень відділення інтервенційної радіології обласної лікарні депутатами передбачено в бюджеті 3 300,0 тис. грн; 2 000,0 тис. грн – для проведення капітального ремонту, пов'язаного з нанесенням вертикальної обліплюваної гідроізоляції КНП «Черкаська обласна дитяча лікарня Черкаської обласної ради»; 264,164 тис. грн на завершення капітального ремонту східців центрального входу до головного корпусу КНП «Черкаський обласний клінічний госпіталь ветеранів війни Черкаської обласної ради» та інші заходи.


Виконавчий апарат обласної ради

Друкувати   Версія для друку