Мінрегіон оприлюднив оновлений моніторинг децентралізаціїМінрегіон оприлюднив оновлений моніторинг децентралізаціїДнями Міністерство регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України оприлюднило дані Моніторингу децентралізації влади та реформування місцевого самоврядування.

Станом на 12 березня 2019 року показники свідчать, що вже 78 об’єднаних громад чекають на перші вибори, включаючи 45 ОТГ, де вибори не відбулися через воєнний стан. Загалом же в країні створено вже 884 об’єднані громади. При цьому, у 96 районах досі немає жодної ОТГ.

За даними моніторингу, лідери і аутсайдери рейтингу областей щодо створення спроможних громад не змінилися. П’ятірка лідерів виглядає так: Житомирська, Запорізька, Дніпропетровська, Чернігівська, Хмельницька області. Найгірше з формуванням ОТГ у Вінницькій та Закарпатській областях.

Дані моніторингу свідчать також, що найбільш динамічним показником розвитку реформи є співробітництво територіальних громад. Лише за останній місяць цим механізмом скористалися 93 громади, які уклали між собою 35 договорів про співпрацю. Загалом вже 1355 громад реалізують 360 договорів про співробітництво. Ці громади спільно збирають та утилізують сміття, надають соціальні та адміністративні послуги, фінансують освіту та медицину, розвивають культуру та туризм тощо.

Завантажити Моніторинг децентралізації влади та реформування місцевого самоврядування станом на 12 березня 2019 року можна за посиланням https://storage.decentralization.gov.ua/uploads/library/file/389/10.03.2019.pdf


Виконавчий апарат обласної ради

Друкувати   Версія для друку