Заклади освіти області отримують суттєву підтримкуЗаклади освіти області отримують суттєву підтримкуОсвіта – один із найважливіших показників, по якому населення оцінює ефективність роботи влади. Враховуючи, що в більшості громад Черкащини фінансування освіти складає 55-60% бюджету, а рівень надання освітянських послуг турбує всіх мешканців, – ця сфера потребує особливої уваги.

Саме тому, за словами першого заступника голови обласної ради Валентина Тарасенка, значний фінансовий ресурс бюджету області цьогоріч буде спрямовано на матеріально-технічне забезпечення проведення реформ в освіті, бо це – інвестиція в майбутнє країни.

Депутатський корпус обласної ради своїми рішеннями сприяє тому, аби освіта ставала інноваційною, інтерактивною, інклюзивною – такою, де кожна дитина може розкрити свій талант та можливості.

Зокрема, останніми рішеннями депутати врахували потреби галузі та значну частину фінансового ресурсу спрямували на зміцнення матеріальної бази навчальних закладів області, вдосконалення навчально-методичної роботи тощо.

Заклади освіти області отримують суттєву підтримкуТак, на оснащення закладів загальної середньої освіти засобами навчання та обладнанням кабінетів природничо-математичних предметів передбачено в цілому більше 6 млн. 345 тис. гривень для Золотоніської, Канівської, Шполянської, Черкаської і Тальнівської загальноосвітніх санаторних шкіл-інтернатів та для Шевченківської спеціалізованої школи-інтернату гуманітарно-естетичного профілю і Смілянської спеціалізованої мистецької школи-інтернату Черкаської обласної ради.

Виділено також кошти для придбання персонального комп’ютера та техніки для друкування, копіювання, сканування та ламінування з витратними матеріалами для початкової школи та на капітальний ремонт водолікарні Черкаської загальноосвітньої санаторної школи-інтернат.

Окремим рядком записано фінансування капітального ремонту санвузлів у Канівській, Черкаській і Тальнівській загальноосвітніх санаторних школах-інтернат.

Суттєву підтримку отримає комунальний заклад «Корсунь-Шевченківський багатопрофільний навчально-реабілітаційний центр «Надія». Півтора мільйона гривень передбачено на ремонт котельні із заміною газових котлів на твердопаливні з перекладенням теплотраси та інші роботи.

Комунальний заклад «Черкаський навчально-реабілітаційний центр «Країна добра Черкаської обласної ради», що опікується дітьми з вадами слуху, за рахунок виділених коштів, а саме: понад 1 млн. 570 тисяч гривень, зможе придбати автотранспорт, якого потребує для перевезення дітей, та придбає спліт системи підстельового типу (з комплектуючими) для актової зали.

Заклади освіти області отримують суттєву підтримкуНе обійшли увагою депутати заклади, в яких діти займаються поглибленою підготовкою у сфері мистецтв, фізкультури і спорту, з посиленою військово-фізичною підготовкою.

Так, у цьому році буде капітально відремонтовано опалювальну систему зі встановленням твердопаливних котлів і стадіон з улаштуванням бігової доріжки у Шевченківській спеціалізованій школі-інтернат гуманітарно-естетичного профілю. На ці потреби виділено також півтора мільйона гривень.

Приділено увагу і позашкільним та професійно-технічним закладам освіти. У загальному на їхній розвиток виділено майже 10 млн. грн.

З метою створення навчально-практичного центру з металообробних професій ДНЗ «Смілянський центр підготовки і перепідготовки робітничих кадрів» виділено кошти для капітального ремонту приміщення та придбання необхідного обладнання. На ці потреби передбачено майже півтора мільйона гривень.

Спрямовуються кошти і на ремонт даху в навчальному корпусі та гуртожитку ДНЗ «Корсунь-Шевченківський професійний ліцей» у смт Стеблів, а також частини даху лабораторій сільгоспмашин Багатопрофільного регіонального центру профосвіти у Черкаській області; системи опалення в Уманському професійному ліцеї; ремонт частини адміністративного приміщення ДНЗ «Лисянський професійний аграрний ліцей».

Також у цьому закладі у 2019 році заплановано облаштування спортивного майданчика зі штучним покриттям та будівництво навчально-практичного садово-тепличного центру. Бюджетом передбачено кошти на суму близько 6 млн. грн.

За рахунок залишку коштів освітньої субвенції у сумі понад 6 млн. грн., що утворився на початок бюджетного періоду, спрямовуються кошти для оснащення ресурсних кімнат; кабінетів з природничо-математичних предметів у закладах середньої освіти; закупівлю україномовних дидактичних матеріалів з навчанням мовами національних меншин та пристроїв для програвання компакт-дисків із звуковим записом з метою створення умов для підготовки і проведення зовнішнього незалежного оцінювання з іноземних мов тощо.

Близько чотирьох мільйонів депутати спрямували на виконання заходів деяких освітніх обласних програм: для придбання шкільних наборів «LEGO», обладнання кабінетів математики, географії, фізики, хімії, біології, інформатики, шахового кабінету, лінгафонних кабінетів (на умовах співфінансування); на виконання обласної програми «Шкільний автобус» для перевезення дітей в ОТГ села Ліпляве Канівського району та інше.Виконавчий апарат обласної ради

Друкувати   Версія для друку