Верховна Рада України планує продовжити розгляд проекту закону про забезпечення функціонування української мови як державноїВерховна Рада України планує продовжити розгляд проекту закону про забезпечення функціонування української мови як державноїРанкове пленарне засідання розпочнуть з питань культури: розгляду закону про мову і проблем та перспектив охорони культурної спадщини в Україні, що будуть розглянуті у другому читанні. Про це йдеться у порядку денному, опублікованому на офіційному сайті Парламенту.

До слова, 28 лютого Верховна Рада України розглядала законопроект про мову в другому читанні. До нього було подано понад 2000 правок.

У порядку денному також Проект Закону про сільськогосподарську кооперацію, що вноситься з метою системного та комплексного узгодження між собою норм чинного законодавства, якими регулюються питання кооперації, розширення особливостей і умов для розвитку сільськогосподарської кооперації в Україні, та Проект Закону про внесення змін до Закону України «Про особливості страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою» (нова редакція). Метою останнього є забезпечення сільськогосподарських товаровиробників якісним страховим захистом, за умови сплати ними лише частини ринкової вартості страхової премії, а також запровадження державного планування та регулярного фінансування програм субсидованого агрострахування в Україні.

У ході засідання депутати планують розглянути Проект Закону про внесення зміни до статті 26 Закону України «Про виконавче провадження» щодо звільнення органів місцевого самоврядування від сплати авансового внеску для проведення виконавчих дій. Законотворець пояснює, що Закон України «Про виконавче провадження» не передбачає реальної відповідальності органів виконавчої служби за неефективну роботу та дієвих важелів впливу органів місцевого самоврядування щодо її покращення. Тому сплата авансового внеску практично у 90% випадків перетворюється на додаткові неефективні втрати місцевого бюджету.

Окрім того, планується розгляд проекту постанови №9329 «Про забезпечення безперешкодної діяльності засобів масової інформації у передвиборний період 2019 року», який так і не було розглянуто на засіданнях 18 січня і 5 лютого. Цим проектом передбачається звернутися до Кабінету міністрів з дорученням та окремо до Державної фіскальної служби та Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення з рекомендацією запровадити мораторій на проведення перевірок засобів масової інформації контрольними органами.

Також на розгляд парламентарів винесено ряд питань щодо перейменування населених пунктів та про призначення позачергових виборів сільських та селищних голів, інші питання.Виконавчий апарат обласної ради

Друкувати   Версія для друку