У Паланській ОТГ проведено семінар на тему «Ефективність роботи органів місцевого самоврядування»У Паланській ОТГ проведено семінар на тему «Ефективність роботи органів місцевого самоврядування»Як повідомляють у Паланській ОТГ, днями проведено семінар на тему «Ефективність роботи органів місцевого самоврядування об’єднаних територіальних громад. Як забезпечити спроможність та спланувати розвиток громади?»

Зустріч, що відбулась на базі туристичного комплексу «Позитив», провела Ольга Омельчук, експерт з місцевого самоврядування, фахівець інституту політичної освіти.

Вона розповіла учасникам зібрання про права та обов’язки керівників органів місцевого самоврядування, депутатів місцевих рад, форми їх роботи у радах та виконавчих органах, практичні інструменти впливу на владні рішення, а також про інструменти захисту інтересів громадян, які можуть застосовувати депутати та старости.

За її словами, необхідно також бути обізнаними з питаннями нових повноважень, які отримали об’єднані територіальні громади, про фінансову спроможність і ресурси Паланської сільської ради.

Під час навчання учасники семінару обговорили про межі компетенції представників місцевого самоврядування та особливості їх формування, розвиток громадської думки, підвищення активності людей у прийнятті управлінських рішень.

Обговорення запропонованих доповідачем питань засвідчило, що присутні доволі непогано орієнтуються в проблемах, які нині існують у громадах. Учасники семінару ставили запитання експерту, що базувались на їхньому досвіді роботи в громадах, а іноді вступали з нею в прямі дискусії з приводу тих чи інших ситуацій, які витікають у процесі розвитку новостворених ОТГ.

Утім, все відбувалось в атмосфері взаємної доброзичливості.


Виконавчий апарат обласної ради

Друкувати   Версія для друку