Валентин Тарасенко взяв участь у засіданні Ради регіонального розвиткуВалентин Тарасенко взяв участь у засіданні Ради регіонального розвитку Минулої суботи в обласній філармонії проведено засідання Ради регіонального розвитку Черкаської області за участі Президента України Петра Порошенка, Віце-прем’єр-міністра, Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадія Зубка, голови облдержадміністрації Олександра Вельбівця.

Також у засіданні взяли участь перший заступник голови обласної ради Валентин Тарасенко та депутати обласної та місцевих рад, голови райдержадміністрацій, представники міст Черкащини, сільські, селищні голови, голови ОТГ, керівники низки комунальних підприємств.

Звертаючись до присутніх, Президент України Петро Порошенко спочатку проаналізував, що зроблено в країні в останні роки та його бачення подальшого розвитку і утвердження державності.

Валентин Тарасенко взяв участь у засіданні Ради регіонального розвитку Зокрема, він наголосив, що його ініціативою стала програма децентралізації. Він нагадав, що цю програму підтримав Уряд, Верховна Рада. З прийняттям закону про децентралізацію владу передали громадам і не лише владу а й повноваження, а разом з ними і відповідальність. Громади тепер самі можуть ухвалювати рішення і вирішувати усі злободенні питання.

Також Петро Порошенко зазначив, що об’єднання територіальних громад має бути завершено, щоб на місцевих виборах 2020 року на вибори йшли вже об’єднані громади.

Глава держави також підкреслив, що вдалося досягти значних змін у військовій, освітній та культурній сферах та наголосив, що одним із факторів безпеки країни є мова, армія та віра.

Валентин Тарасенко взяв участь у засіданні Ради регіонального розвитку – Мова, як і віра, є наріжним каменем безпеки країни. У 2013 році частка українських пісень в ефірі становила лише 5 %. За ці п’ять років українська мова здобула надійні позиції в просторі навколо нас. Сьогодні ви можете увімкнути радіо і точно почути українську пісню. Армія, мова та віра — міцний фундамент держави, який ми заклали. Саме на ньому сьогодні ми зводимо стіни майбутньої країни. Я разом із вами відчуваю на собі відповідальність за наше майбутнє, — підкреслив Президент.

Звертаючись до присутніх, Глава держави також зазначив:

– Подолавши наслідки економічної та соціальної кризи, спричиненої російською агресією та економічною блокадою, зараз відкривається другий фронт – фронт боротьби з бідністю.

Валентин Тарасенко взяв участь у засіданні Ради регіонального розвитку «Ми змогли зупинити зовнішнього ворога, я твердо переконаний зможемо подолати і бідність», – ствердив Президент.

У свою чергу, презентуючи План регіонального розвитку Черкаської області на 2019-2021 роки, голова обласної державної адміністрації Олександр Вельбівець розповів про реальні кроки щодо втілення та реалізацію першочергових проектів розвитку територій Черкащини, підвищення рівня життя людей, підкріплюючи сказане конкретними прикладами з медичної, освітньої сфери, фізичної культури та спорту тощо.

Валентин Тарасенко взяв участь у засіданні Ради регіонального розвитку Олександр Вельбівець також повідомив, що для сприяння розвитку бізнесу та отримання жителями області якісних адміністративних послуг заплановано створення 50 ЦНАПів при об’єднаних громадах.

Серед найважливіших завдань, передбачених Планом, є будівництво у найближчі три роки головного корпусу Центру екстреної медичної допомоги з єдиною централізованою диспетчерською службою у місті Черкаси та інше.

Президент України Петро Порошенко у свою чергу додав, що для Черкащини одним із пріорітетних проектів є відновлення національної автодороги державного значення Н-16 Золотоноша — Черкаси — Сміла — Умань.

Обговорюючи план перспективного розвитку області, було зазначено, що у 2014 році капітальні видатки із місцевих бюджетів складали лише 302 мільйони гривень, а станом на 2018 рік вони складали вже 806 мільйонів гривень. У області є всі перспективи, щоб вкладення в економічну сферу та реалізацію соціальних проектів зростали.

Валентин Тарасенко взяв участь у засіданні Ради регіонального розвитку

Президент України Петро Порошенко наголосив, що він буде підтримувати втілення цих проектів, адже це сприятиме покращенню життя наших громадян.

На завершення учасники засідання Ради регіонального розвитку в Черкаській області сфотографувалися з Главою держави на спільному знімку.


Виконавчий апарат обласної ради

Друкувати   Версія для друку