В обласному кардіологічному центрі відкрито ангіографічну операційнуВ обласному кардіологічному центрі відкрито ангіографічну операційнуВ урочистому відкритті нової ангіографічної операційної у відділенні інтервенційної радіології Черкаського кардіологічного центру взяли участь голова облдержадміністрації Олександр Вельбівець, керівництво центу, депутати обласної ради та представники департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації.

Як розповідає лікар-хірург серцево-судинний, лікар вищої категорії Олександр Білоус, який очолює відділення інтервенційної радіології, відділення створено п'ятнадцять років тому. У відділенні проводяться ангіографічні дослідження серця, в тому числі – коронаровентрикулографія, ангіографія аорти, легеневих артерій, судин головного мозку і кінцівок та інші.

За цей період лікарі відділення освоїли та успішно виконують ендоваскулярні оперативні втручання: ангіопластики та стентування коронарних та ниркових артерій, тромбаспірації, імплантації кава-фільтрів, дренування перикарду, балону для контрапульсації тощо.

Головний лікар обласного кардіологічного центру Світлана Журба наголошує, що найважливішою ланкою роботи відділення є надання допомоги хворим з гострим коронарним синдромом/гострим інфарктом міокарда шляхом проведення черезшкірних коронарних втручань.

Кількість оперативних втручань щорічно тільки збільшується. Щорічно в амбулаторно-поліклінічному відділенні ЧОКЦ отримують 4,5 тис. хворих. У 2018 році надано амбулаторно-консультативну допомогу 22,5 тис. хворих, поліклінічної допомоги – 22, 4 тис.пацієнтам, в стаціонарі проліковано – 4 775 хворих. В закладі успішно реалізовується Державна програма із забезпечення розхідними матеріалами для лікування серцево-судинних та судинно-мозкових захворювань. Хворі з ГКС з елевацією сегмента SТ забезпечені стентами, розхідними матеріалами та контрастною речовиною повністю за рахунок державного бюджету.

В обласному кардіологічному центрі відкрито ангіографічну операційнуВ той же час, для обстеження і лікування використовується тільки одна ангіографічна установка, що закуплена ще 10 років тому.

– Так, у 2018 році було проведено стентування 535 хворим з гострим коронарним синдромом, із них 469 хворим з інфарктом міокарду, – відзначає Світлана Василівна. – На Черкащині показник перкутанних реперфузій протягом останніх трьох років майже вдвічі перевищує середній національний рівень первинних черезшкірних коронарних втручань на мільйон населення. Тому придбання нового ангіографічного обладнання це не просто потреба, а вимога часу. Адже і обстеження, і оперативні втручання планових, а також і ургентних хворих проводилося на обладнанні, придбаному більше десяти років тому.

Перший заступник голови обласної ради Валентин Тарасенко наголошує, що серед пріоритетів діяльності влади, – зміцнення матеріальної бази закладів охорони здоров’я, поліпшення якості надання медичних послуг. У цьому напрямку на базі кардіоцентру зроблено кілька дієвих кроків.

– Протягом 2018 року проведена реконструкція приміщень під ангіографічну операційну вартістю 3 910,7 тис. грн. за рахунок обласного бюджету, придбано обладнання для операційної на суму 1 519,6 тис. грн., проведений монтаж стаціонарної ангіографічної установки «Allura Xper FD 10» та закінчені пуско-налагоджувальні роботи, – зазначив Валентин Петрович. Він також додав, що з обласного бюджету передбачено близько 2,8 млн грн. на заміну рентгенівської трубки ангіографа, що вже працює в лікувальному закладі.

До слова, владою області заплановано відкриття філії Черкаського обласного кардіоцентру на базі Уманської центральної районної лікарні. У цьому році там планують провести ремонт операційної, ремонт приміщення, зокрема даху, аби підготувати установу. На ці цілі з обласного бюджету виділено 15 млн грн.


Виконавчий апарат обласної ради

Друкувати   Версія для друку