Фінансисти ОТГ навчаються особливостей отримання інформації від контролюючих органівФінансисти ОТГ навчаються особливостей отримання інформації від контролюючих органівУ місті Кам’янка радник з питань місцевих фінансів Черкаського Центру розвитку місцевого самоврядування Микола Гулько провів виїзний семінар на тему «Отримання інформації від контролюючих органів щодо нарахованих та сплачених податків та зборів. Моніторинг та оцінка бюджетних програм» для фінансистів Кам’янської, Михайлівської та Ротмістрівської об’єднаних територіальних громад.

У ході проведення заходу представники громад були ознайомлені з останніми змінами до Податкового кодексу України. А саме з доповненням статті 12 Податкового кодексу, якою визначено, що контролюючі органи відповідно до Бюджетного кодексу України подають звітність про суми нарахованих та сплачених коштів органам місцевого самоврядування у розрізі джерел доходів, суми податкового боргу та надмірно сплачених до місцевих бюджетів податків і зборів на відповідних територіях – щомісячно, не пізніше 10 числа місяця, що настає за звітним.

А також про суми списаного податкового боргу; розстрочені і відстрочені суми податкового боргу і грошових зобов’язань платників податків; суми наданих податкових пільг, включаючи втрати доходів бюджету від їх надання – щокварталу, не пізніше 25 днів після закінчення звітного кварталу.

Така звітність щодо платників надаватиметься контролюючими органами за запитом органу місцевого самоврядування.

Щодо отримання зазначеної вище інформації також слід керуватися частиною 3 статті 80 Бюджетного кодексу. Зазначені зміни повинні надати органам місцевого самоврядування додаткову інформаційну базу для покращення процесу мобілізації доходів до відповідних місцевих бюджетів.

Окрім того, учасники напрацьовували та ділились досвідом щодо моніторингу та оцінки бюджетних програм за ПЦМ у групах.

Микола Гулько також надав практичну консультацію щодо оцінки бюджетної програми на підставі звітів про виконання паспорту бюджетної програми за поточний та попередній рік та продемонстрував можливість оцінити її ефективність за методикою, рекомендованою Мінфіном України.

Здобуті учасниками семінару навички будуть використовуватися ними у подальшій роботі щодо отримання інформації від фіскальних органів з метою аналізу та відповідного реагування для наповнення власних доходів громади, проведення оцінки ефективності бюджетних програм та прийняття у майбутньому управлінських рішень при формуванні та виконанні місцевих бюджетів.


Виконавчий апарат обласної ради

Друкувати   Версія для друку