Стартувала естафета, присвячена 60-річчю заснування Черкаської областіСтартувала естафета, присвячена 60-річчю заснування Черкаської області9 січня 2013 року урочисто взяла свій початок естафета, присвячена ювілейній даті в історії Черкащини – 60-річчю заснування області. Святкові заходи з нагоди цієї події відбулися у смт Драбів, куди прибули керівники області, делегації районів та міст, запрошені, гості та громадськість селища й району.
Обласну делегацію очолили голова обласної ради Валерій Черняк і перший заступник голови обласної державної адміністрації Сергій Рябцев.

Фойє районного Центру культури і дозвілля, де відбулося урочисте дійство, зустріло всіх святково прикрашеними виставками робіт майстрів декоративно-прикладного мистецтва, дитячих малюнків школи мистецтв, переливами троїстих музик та піснями фольклорних колективів, святковою торгівлею.

Відкривається сцена. Вражає тематичне оформлення. Звучать позивні. Линуть слова диктора: «Черкащино! Зоря моя єдина! Струмочок чистий, як струна бринить. Мій краю рідний! Пісне тополина! Хіба тебе я можу не любить?..». Розпочинається свято композицією з рушниками, на яких написано назви всіх районів Черкащини.

На сцену запрошуються голова обласної ради Валерій Черняк, перший заступник голови обласної державної адміністрації Сергій Рябцев, голови Драбівської райдержадміністрації Володимир Бут та районної ради Григорій Матвійчук, а також представники громади району.

Спочатку до присутніх з вітальними словами звернулися керівники області.

«Черкащина – регіон, знаний в усьому світі, щедрий, благословенний край, унікальний в усіх вимірах, – підкреслив у виступі перший заступник голови облдержадміністрації Сергій Рябцев. – Черкащина – це пам’ять про той час, коли Богдан Хмельницький зробив першу спробу збудувати українську незалежну державу. На нашій землі народився та знайшов вічний спокій Тарас Шевченко. З нашим краєм пов’язані долі лідерів визвольних рухів Северина Наливайка і Максима Залізняка, братів Чучупаків, Героя України В’ячеслава Чорновола, меценатів Симиренків, Терещенків, митців Івана Нечуя-Левицького, Михайла Старицького, Василя Симоненка, Данила Нарбута та багатьох інших земляків, які залишили яскравий слід в історії нашої держави».

– Не кожна область може пишатися тим, що серед їх уродженців 150 Героїв Радянського Союзу та 190 Героїв Соціалістичної праці, – зазначив Сергій Віталійович.

Вітаючи присутніх з початком естафети «Черкащина. Віхи 60-річної історії», голова обласної ради Валерій Черняк наголосив, що й сьогодні самобутність Черкаської області проявляється в старанній праці, творчій ініціативі та вірі у незворотність державного поступу незалежної України.

«Ми даємо старт естафеті – естафеті наших трудових здобутків, з якими підійде кожен район, місто, сільський населений пункт до 60-річчя утворення області, – підкреслив Валерій Петрович. – Без сумніву, підготовка до цієї дати стане важливою віхою в подальшому розвитку Черкащини».

Потім Сергій Рябцев і Валерій Черняк вручили керівникам Драбівщини Володимиру Буту та Григорію Матвійчуку символи обласної естафети – альбом та рушник. Впродовж року у них будуть відображені всі події естафети, відтворені вишивки кожного району і міста області.

Із словом-відповіддю виступив голова райдержадміністрації Володимир Бут, який коротко охарактеризував головні віхи поступу Драбівського району, що входив до складу Харківської, а потім Полтавської областей, а з січня 1954 року включений до новоствореної тоді Черкаської області. Опісля кілька разів зазнавав територіальних змін.

Про це і йшлося в подальшій програмі урочистої естафети, коли на сцені вітали ровесників області, новонароджену, згадували імена тих, хто прославив Драбівщину, а відтак і Черкащину – Героїв війни і праці, заслужених працівників різних галузей, призерів спорту. Аналізувалися досягнення в сільському господарстві. Все це супроводжувалося яскравими виступами учасників художньої самодіяльності району.


Довідково:

7 січня 2014 року виповниться 60 років з часу утворення в складі Української Радянської Соціалістичної Республіки Черкаської області з центром у місті Черкаси. До її складу згідно з Указом Президії Верховної Ради СРСР ввійшли міста Черкаси, Умань, Сміла і наступні райони в існуючих межах: Бабанський, Буцький, Городищенський, Жашківський, Звенигородський, Канівський, Катеринопільський, Корсунь-Шевченківський, Ладижинський, Лисянський, Маньківський, Мокро-Калигірський, Ольшанський, Ротмистрівський, Смілянський, Тальнівський, Уманський, Христинівський, Черкаський і Шполянський Київської області; Гельмязівський, Драбівський, Золотоніський, Іркліївський, Шрамківський і Чорнобаївський Полтавської області; Златопольський, Кам`янський і Чигиринський Кіровоградської області та Монастирищенський Вінницької області.

Нова адміністративна одиниця швидко розвивалася і вже через чотири роки за успіхи, досягнуті в справі збільшення виробництва і заготівель зерна, цукрових буряків, м`яса, молока та інших сільськогосподарських продуктів, Черкаську область було відзначено найвищою державною нагородою.

Нині у складі області шість міст обласного значення і 20 районів.

Фоторепортаж


Відділ інформаційного забезпечення та взаємодії із засобами масової інформації

Друкувати   Версія для друку