У Верховній Раді України відбулася синхронна ратифікація Угоди про асоціацію парламентами України та ЄвропиУ Верховній Раді України відбулася синхронна ратифікація Угоди про асоціацію парламентами України та Європи16 вересня 2014 року Верховною Радою України ратифіковано Закон «Про ратифікацію Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони».

За словами Президента, «внутрішні та зовнішні потуги зупинити наш стратегічний поступ зазнали фіаско. Історичний договір 27 червня в Брюсселі було підписано! Сьогоднішня синхронна ратифікація буде святом не лише України, а всієї об’єднаної Європи, бо без України об’єднаної Європи не існує».

Президент заявив, що невідкладно підпише Закон про ратифікацію. «Доручаю Уряду вже завтра затвердити план виконання угоди й втілювати її з першої ж хвилини», – сказав Глава держави, додавши, що у тексті Угоди «не змінено жодного параграфу, не додано ані слова, не переставлено навіть коми».

При цьому Петро Порошенко відзначив, що домовленості, досягнуті днями в Брюсселі, дозволили Україні отримати ще більше, ніж передбачає Угода. Зокрема, до кінця 2015 року Україна має гарантовані преференції, українські товари продаватимуться в ЄС безмитно, в той час як на українському ринку європейська продукція поки що обкладатиметься митом за правилами СОТ.

«Вітчизняна економіка отримала півтора додаткових роки, щоб краще підготуватися до конкуренції з європейськими виробниками», – сказав Президент, подякувавши Європі «за багатомільярдний бонус Україні».

Президент відзначив важливість проведення реформ та повідомив про намір найближчим часом представити Національний план реформ – «Стратегію-2020». «Україна повинна стати зоною потужної антикорупційної операції», – зазначив Президент, закликавши депутатів проголосувати за антикорупційний закон.

Петро Порошенко наголосив, звертаючись до депутатів: «Немає в нас ковдри, яку кожний тягне на себе. Це – відповідальність Президента, Уряду, Парламенту. Тільки тоді, коли ми будемо діяти об’єднано й ефективно, ми досягнемо перемоги. Якщо хтось спробує відкрити внутрішній фронт – це буде проти України, і ні я, ні Уряд, ні Верховна Рада цього не дасть зробити».

Верховна Рада затвердила ратифікацію Угоди про асоціацію 355 голосами «за», «проти» або утримались – 0, не голосували 26, всього 381 депутат.

Європейський парламент проголосував так: 535 депутатів «за», 127 – «проти», 35 парламентарів участі у голосуванні не взяли.


Відділ інформаційного забезпечення та взаємодії із засобами масової інформації

Друкувати   Версія для друку