Уряд відреагував на вимоги сільських голівУряд відреагував на вимоги сільських голів«Уряд створить посаду радника з питань розвитку сільських територій». Така новина з’явилась на сайті Кабінету Міністрів України. Це – реакція на вимоги позачергових Загальних зборів сільських та селищних голів, які відбулись 4 вересня у Києві.

Більше ніж 1200 осіб з різних регіонів приїхало на це зібрання. Перспективи отримання громадами ресурсів з місцевих та загальнодержавних податків та зборів, використання земель, які знаходяться поза межами сільських громад, питання переходу від обслуговування у казначействі до комерційних банків тощо – саме такі питання піднімались в ході загальних зборів керівників територіальних громад.

Тема реформування місцевого самоврядування для українського суспільства назріла вже давно. Без перебільшення – це вимога сьогодення. Роками ведуться розмови про реформи. І всі нібито «за». Проти ніхто не виступає. А насправді чиниться чиновницький супротив.

«За останні 20 років вже було прийнято понад два десятки законів, які істотно обмежують права та повноваження органів місцевого самоврядування. Ми сьогодні не просто критикуємо. Ми надаємо свої пропозиції, залучаємо експертів. Побачивши, що зміни до Закону «Про місцеве самоврядування» повністю не вирішують проблеми децентралізації, Асоціація сказала «ні!» цим новаціям. Вони знищать село», – зазначає заступник голови – керівник виконавчої дирекції ВАССР Вадим Івченко.

Всеукраїнська асоціація сільських та селищних рад розробила низку законодавчих ініціатив щодо децентралізації влади та фінансів, посилення ролі територіальних громад в управлінні земельними ресурсами, врахування пропозиції ВАССР щодо обрання і діяльності старости, створення Агентства з розвитку сільських територій або запровадження посади заступника міністра з розвитку сільських територій в Мінагрополітики або в Мінрегіонрозвитку, врахувала пропозиції сільських та селищних рад щодо можливого об’єднання тощо. Всі ці новації були включені у Вимоги Зборів сільських та селищних голів і після загального схвалення передані Уряду.

Учасники зібрання ходою вулицями Києва віднесли ці вимоги до Кабінету Міністрів і керівництво держави вже пішло назустріч народному волевиявленню – прийнято рішення створити посаду радника віце-прем’єр-міністра з питань розвитку сільських територій, який буде постійно працювати в Уряді. Вже наступного тижня відбудеться зустріч представників Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад та Уряду щодо визначення цієї кандидатури.

«Я хочу, щоб ви дали мені професійну людину, яка глибоко в темі та буде постійно працювати зі мною і представляти інтереси сільських громад в Уряді», – зазначив віце-прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.


Відділ інформаційного забезпечення та взаємодії із засобами масової інформації

Друкувати   Версія для друку