Петро Порошенко: «Сьогодні в Мінську вирішується доля світу і Європи»Петро Порошенко: «Сьогодні в Мінську вирішується доля світу і Європи»26 серпні 2014 року Президент України Петро Порошенко під час виступу на зустрічі Україна – ЄС – «Євразійська трійка», що проходить у м. Мінськ Республіка Білорусь, висловив переконання, що сьогодні тут вирішується не лише питання врегулювання ситуації в Луганській та Донецькій областях, але й доля всієї Європи.

– Сьогодні в Мінську, безумовно, вирішується доля світу і доля Європи. Саме так я оцінюю потенціал нашої зустрічі. Ми повинні разом знайти єдино правильне рішення, від якого залежить мир на континенті, – зауважив Глава держави.

Президент висловив переконання, що ніхто з учасників зустрічі не ставить під сумнів незалежність України і право її народу самостійно визначати своє сьогодення і майбутнє.

«Ми нікому не нав'язуємо і не хочемо, щоб хтось нав'язував нам форму внутрішнього устрою або інтеграційного напряму зовнішнього розвитку. Український народ зробив свій вибір на користь унітарної, демократичної, європейської держави, – підкреслив він. – Україна є відповідальним членом міжнародного співтовариства і вимагає поваги до свого суверенітету, територіальної цілісності і кордонів відповідно до загальноприйнятих норм міжнародного права.

Петро Порошенко наголосив, що мета його візиту до Мінська сьогодні – зробити все можливе, щоб припинити кровопролиття і дати можливість почати складний процес пошуку політичного компромісу.

Президент України подякував Президенту Білорусі Олександру Лукашенку за запрошення зустрітися і реалізувати домовленості.

Він також висловив окремі слова вдячності європейським представникам – Високому представнику ЄС з питань закордонних справ та політики безпеки Кетрін Ештон, Віце-президенту Європейської комісії – Європейському комісару з питань енергетики Гюнтеру Оттінгеру і Європейському комісару з питань торгівлі Карлу де Гухту – за відгук на ініціативу зустрічі та участь в ній.


Відділ інформаційного забезпечення та взаємодії із засобами масової інформації

Друкувати   Версія для друку