Уряд розробив 10 антикорупційних кроківУряд розробив 10 антикорупційних кроківЯк повідомляє Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України, уряд прийняв пакет антикорупційних заходів. Про це заявив Міністр юстиції Павло Петренко на брифінгу в Будинку Уряду.

Зокрема, Кабінет Міністрів схвалив законопроект щодо затвердження антикорупційної стратегії на наступні три роки. Цей проект буде спрямовано на розгляд Парламенту.

За його словами, законопроект розроблявся Міністерством юстиції спільно з громадськими організаціями. «Це системний документ, який передбачає законодавчі ініціативи і чіткі кроки у боротьбі з корупцією, які Парламент повинен затвердити і нести спільну політичну відповідальність з Урядом і з інститутом Президента, коли цей закон набуде чинності», - зазначив Павло Петренко.

Крім того, як поінформував Міністр, Уряд затвердив першочергові кроки боротьби з корупцією на наступні шість місяців: « Документ розроблений з представниками громадянського суспільства, міжнародними організаціями, зокрема, з експертами Ради Європи та організації GRECO», - зазначив Павло Петренко.

Перший блок, за його словами, стосується формування ефективної антикорупційної політики, а наступний передбачає функціонування «доброчесної публічної служби». Зокрема, будуть прийняті нові редакції законів про державну службу і про службу в органах місцевого самоврядування. Крім іншого, вони передбачатимуть достойну оплату праці для службовців. Законопроект передбачає як реальні вимоги до держслужбовців, так і пропонуватиме систему мотивації, у тому числі матеріальну.

Третій пріоритетний крок, який необхідно буде здійснити упродовж наступних шести місяців, стосується посилення відповідальності і покарання за корупційні діяння. Зокрема, передбачається «прибрати останні шпарини», коли державні службовці можуть ухилятися від відповідальності через процедуру взяття на поруки.

Судова реформа і реформа органів кримінальної юстиції – четвертий пріоритетний блок в антикорупційній роботі. В цьому принципова позиція Уряду: жодні реформи неможливі в країні, коли у нас є корумповані суди, органи прокуратури і правоохоронні органи.

Крім того, до вересня буде подано нова редакція закону про міліцію, закону про Державне бюро розслідувань, а також очікується, що Верховна Рада завершить прийняття закону «Про прокуратуру», який відповідатиме всім вимогам Венеціанської комісії.

П’ятий крок антикорупційних заходів стосується позбавлення можливості користування доходами, що отримані злочинним шляхом. Мова йде про ті компанії, засновниками яких є офшорні компанії.

Внесено ряд законопроектів щодо протидії відпливу тіньового капіталу з України.

Ще один крок подолання корупції на найближчі півроку пов'язаний зі спрощенням умов ведення бізнесу і його детінізації.

Також буде прийнято рішення щодо введення інституту бізнес-омбудсмена – органу, який буде комунікатором між бізнесом і представниками влади в питаннях дерегуляції, спрощення умов бізнесу і незаконних дій влади.

Одним із наступних пріоритетів Уряду в антикорупційній діяльності на наступні шість місяців належить прозорість політичних фінансів. Планується до 1 листопада поточного року подати на розгляд Верховної Ради законопроект щодо прозорості фінансування політичних партій та виборчих кампаній.

Ще один блок пріоритетів – законність використання бюджетних коштів і приватизаційних процесів. Міністр юстиції нагадав, що в Україні уже прийнятий закон про державні закупівлі. Уряд поставив завдання започаткувати процес електронних державних закупівель.

На розгляд Верховної Ради запропоновано законопроект про публічність реєстрів. «Ми вважаємо, що без цього прибрати корупцію як з системи реєстрації, так і з державного сектору дуже важко», - наголосив Міністр юстиції.

«Ми маємо надію, що виконавши ці десять кроків, Україна зможе подолати найбільше зло, що гальмує реформи та наше просування до Євросоюзу», - резюмував Павло Петренко.


Відділ інформаційного забезпечення та взаємодії із засобами масової інформації

Друкувати   Версія для друку