Україна підписала Угоду про асоціацію з ЄСУкраїна підписала Угоду про асоціацію з ЄС27 червня 2014 року Україна підписала Угоду про асоціацію та Заключний акт з Європейським Союзом. Підпис під документом поставив Президент України Петро Порошенко.

Церемонія відбулася у будівлі Ради Європейського Союзу у Брюсселі о 10 годині за місцевим часом.

З української сторони на церемонії також були присутні міністр закордонних справ Павло Клімкін, перший помічник Президента Юрій Оніщенко, заступник Глави Адміністрації Президента України Валерій Чалий, представник України при Європейському Союзі Костянтин Єлісєєв.

Підписання Угоди про асоціацію з ЄС Петро Порошенко назвав одним із найважливіших днів в історії Української держави.

«Це один з найважливіших днів з часу набуття незалежності України. Ми маємо використати цю можливість для модернізації країни. Але ми потребуємо тільки одного - миру та безпеки», – зазначив Президент у коментарі журналістам перед церемонією підписання

Підписуючи Угоду Петро Порошенко наголосив, що діє від усієї України і Криму також.Україна підписала Угоду про асоціацію з ЄС

– Це символ долі і прагнень, які не можна зруйнувати, для людей, які пожертвували своїм життям та здоров’ям для того, щоб це відбулося. І це найсильніше нагадування того, що люди мають прагнути жити краще, – наголосив він та додав, що сьогоднішня Угода – це інструмент підготовки майбутнього приєднання України до Євросоюзу.

«Підписуючи Угоду про Асоціацію з ЄС Україна, як європейська держава, яка має однакові з Європою цінності – верховенство закону та свободи, наголошує на майбутньому членстві України в ЄС», – заявив Президент.

Петро Порошенко відзначив, що підписуючи Угоду, Україна обіцяє, що буде впроваджуватиме реформи, але це документ також і спільної відповідальності.

Президент України висловив очікування, що «на тлі політичної асоціації Європейський Союз буде робити все, щоб підтримати наш суверенний вибір, боронити нашу українську незалежність та територіальну цілісність».


Відділ інформаційного забезпечення та взаємодії із засобами масової інформації

Друкувати   Версія для друку