Для громадян зі сходу забезпечено транзитний коридор та 80 тисяч місць на безпечній територіїДля громадян зі сходу забезпечено транзитний коридор та 80 тисяч місць на безпечній територіїДля громадян, які перебувають в зоні конфлікту, забезпечено транзитний коридор та 80 тисяч місць на безпечній території, відпрацьовано механізми переходу людей. Про це повідомив сьогодні, 24 червня, на брифінгу в Будинку Уряду, інформуючи ЗМІ

Як повідомив, під час брифінгу про результати тижневого перебування в районі проведення антитерористичної операції, радник міністра внутрішніх справ Зорян Шкіряк, перебуваючи в районі проведення антитерористичної операції за дорученням міністра внутрішніх справ Арсена Авакова було остаточно узгоджені можливі маршрути транзитного коридору.

«На сьогодні відпрацьований остаточно один маршрут та два альтернативних», – повідомив Зорян Шкіряк, запевнивши, що «відпрацьовані всі механізми, які стосуються безпосередньо переходу громадян із зони конфлікту на безпечну територію».

При цьому він наголосив, що в першу чергу мова йде про забезпечення безпеки громадян. Водночас радник міністра не вказав напрямок з «урахуванням тих заходів, які проводяться Урядом, а також силовими структурами задля забезпечення нормального функціонування цього коридору».

«Відпрацьовані механізми оповіщення громадян, тому всі люди, які матимуть бажання вийти із зони конфлікту на іншу територію України для тимчасового перебування, будуть виведені», – сказав Зорян Шкіряк, запевнивши, що силові структури забезпечать безпеку цього виходу, Мінінфраструктури – організує транспорт, Міністерство охорони здоров’я – надання медичної допомоги, зокрема, в разі потреби, забезпечить стаціонарним лікуванням.

Крім того, відпрацьовано механізм ідентифікації тих, хто буде переходити, задля уникнення можливості і спроб проникнення терористів або диверсантів на території інших областей України.

Найближчим часом Зорян Шкіряк в складі робочої групи знову відправиться в східні регіони для створення транзитного пункту, який буде розташовано на безпечній території, і де громадяни зможуть певний час перебувати, «маючи всі відповідні санітарні умови, харчування, а також отримають інформацію і допомогу щодо наступного переміщення в інші області».

«На сьогодні в різних областях України готові прийняти понад 80 тисяч тимчасово переміщених осіб із зони конфлікту», – сказав Зорян Шкіряк.

За його словами, зараз достатньо можливостей для того, щоб на певний час забезпечити всім необхідним людей, які вимушено будуть покидати територію міста Слов’янськ і Краматорськ та прилеглі території, де орудують терористичні угруповання. Зокрема, це стосується як створення умов для тимчасового перебування, так і забезпечення соціальних гарантій, зокрема, Мінсоцполітики вже сьогодні в тих областях, куди переселено людей, здійснює соціальні виплати.

«Держава сьогодні робить все можливе, щоби люди отримали всі громадянські права і соціальні гарантії під час тимчасового перебування у інших областях», – запевнив Зорян Шкіряк, наголосивши, що головна задача для представників всіх органів вдали – забезпечити максимально всім необхідним людей для тимчасового перебування.

Радник міністра також повідомив телефон, за яким всі бажаючі зможуть зателефонувати в будь-який час та отримати всю необхідну інформацію з питань переселення на безпечні території, а також допомогу: 0-800-507-309.


Відділ інформаційного забезпечення та взаємодії із засобами масової інформації

Друкувати   Версія для друку